Stin 80 WPRegistered until: 2022 M08 8
Astranova - Fungisit
8799

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Uygulama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen bitki koruma ürünü ayrı bir kapta bir miktar suyla bulamaç haline getirilerek uygulama aletinin deposuna dökülür. Uygulama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir. Bitki koruma ürününü aynı gün kullanınız.

KULLANMA ŞEKLİ: 
Soğan Mildiyösü; İlk bulaşmalar görüldüğünde ve iki hafta ara ile kullanılır.

Hıyar, Kavunda Yalancı Mildiyö; Bitki koruma ürünü uygulamasına bitkiler kol atmaya başladığında veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile başlanır ve 10 gün ara ile tekrarlanır.

Turunçgillerde Kahverengi Meyve Çürüklüğü (Zamk Hastalığı); Hızlı sürgün gelişmesinin olduğu dönemlerde( Nisan, Haziran ve Eylülde) birer kez olmak üzere yılda 3 uygulama yapılır.

Turunçgillerde Meyvede Hasat Sonrası Kahverengi Çürüklük; Meyveler bitki koruma ürünlü suya 3 dakika süre ile daldırılır.

Armutda Ateş Yanıklığı; Çiçek başlangıcı ve tam çiçekte birer uygulama. Hastalık için uygun koşullar devam ederse bir üçüncü uygulama gerekebilir.

Domatesde Mildiyö; Bitkilerde ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile birlikte STİN 80 WP uygulamalarına başlanır, hastalık için uygun koşulların seyretmesi halinde, 7-14 gün arayla uygulamalar tekrarlanır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : STİN 80 WP yaprak gübreleri, bakırlı bitki koruma ürünleri ve dicofol ile karışmaz. Yağ ve yağlı bitki koruma ürünleri, STİN 80 WP’nin yapraklara nüfusunu önlediğinden daha sonra kullanılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 07
Greyfurt0 - 00 - 014
Kavun0 - 00 - 03
Limon0 - 00 - 014
Portakal0 - 00 - 014
Salatalık0 - 00 - 03
Soğan0 - 00 - 014