Tolyo 100 ECRegistered until: 2024 M12 31
Doğal Tarım - Insektisit
7494

Özellikler: İnsektisit ve akarisit özelliğinde geniş etki alanı olan sentetik piredroidtir. Kontakt ve mide zehiri etkisi vardır. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Gerekli miktardaki bitki koruma ürünü az suyla önce bir kapta karıştırılır. Yarısına kadar su dolu uygulama tankına ilave edilerek karıştırılır ve gerekli miktar su ile tank tamamlanır.

KULLANIM ŞEKLİ:
Kırmızı örümcek görülür görülmez uygulamaya başlanır. Beyaz sinek uygulamaları zararlı görüldüğünde 7 gün ara ile 2 uygulama şeklinde yapılır. Zararlı yoğunluğu devam ediyorsa uygulamaya devam edilmelidir. Yeşilkurt için larvalar görülür görülmez uygulamaya başlanır ve zararlı yoğunluğuna göre uygulamaya devam edilir. 

DİRENÇ YÖNETİMİ:
TOLYO 100 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 3A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TOLYO 100 ECnin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 3A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz. 

KARIŞILABİLİRLİĞİ:
Reaksiyonu yüksek derecede bazik ve asidik olanlar dışında yaygın olarak kullanılan fungusit, insektisit ve yaprak gübreleri ile karışım halinde kullanılabilir. Ancak önceden bir karışılabilirlik testinin yapılması önerilir. Karışıma giden bitki koruma ürünleri ayrı ayrı sulandırıldıktan sonra karıştırmaları tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara zehirlidir.
Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur Semptomatik tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 021
Bağ0 - 00 - 021
Domates0 - 050 - 507
Elma ağacı0 - 00 - 021
Pamuk0 - 070 - 10014
Patlıcan0 - 00 - 07
Soya fasulyesi0 - 070 - 1007
Şeftali0 - 00 - 021