Мерлін

Виробник
BAYER
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
A07391
Активні матеріали
Посилання

ПЕРЕВАГИ
Період захистної дії Мерлін 7-9 тижнів.
Унікальний ефект «реактивації» — ефективний захист полів кукурудзи за будь-яких погодних умов.
Винятково низька норма застосування на гектар.
Найширший спектр гербіцидної дії проти широколистих і злакових бур'янів.
Контролює види бур'янів, стійкі до інших досходових гербіцидів.
Сучасна, зручна в застосуванні препаративна форма.
Оригінальна інноваційна упаковка, яка дозволяє точне дозування препарату та виключає безпосередній контакт з ним.

МЕХАНІЗМ ДІЇ
Мерлін діє системно. Він поглинається кореневою системою та листям бур'янів і пересувається в рослинах. Препарат блокує фермент, який бере участь у ключових етапах біосинтезу каротиноїдів. Це спричиняє знебарвлення рослин бур'янів. Бур'яни, які з'являються, знебарвлюються по мірі того, як Мерлін проникає у рослину через кореневу систему. При достатньому зволоженні ґрунту бур'яни або не сходять, або швидко гинуть після проростання.

В УМОВАХ ДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
Після внесення в ґрунт діюча речовина ізоксафлютол перетворюється в дикетонітріл. Вміст і співвідношення ізоксафлютолу та дикетонітрілу в ґрунті прямо залежать від його вологості. Чим вища вологість ґрунту, тим інтенсивніше утворюється дикетонітріл.
Ізоксафлютол слабо пересувається вниз по профілю і практично весь залишається на поверхні ґрунту. Дикетонітріл більш мобільний, він пересувається вниз по ґрунтовому горизонту і локалізується у вигляді смуги в зоні розташування основної маси коренів бур'янів.
Ізоксафлютол забезпечує контроль чутливих бур'янів, які проросли з верхніх шарів ґрунту, а дикетонітріл забезпечує знищення тих бур'янів, які вже зійшли або проростають з глибших шарів ґрунту.

В УМОВАХ НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
Перетворення ізоксафлютолу в дикетонітріл припиняється. Ізоксафлютол, відносно стабільний на поверхні ґрунту, відіграє ключову роль у збереженні гербіцидної активності Мерліну. Утворення дикетонітріла відновлюється з появою опадів.

Властивості:
Мерлін — високоефективний досходовий гербіцид з унікальним механізмом реактивації. Реактивація — це здатність досходового гербіциду Мерлін багаторазово відновлювати свою активність протягом вегетації. Завдяки цьому механізмові гарантований захист кукурудзи від широколистих і злакових бур'янів впродовж усього сезону за будь-яких погодних умов.

СПЕКТР ДІЇ
Широколистні бур'яни: 
Відмінна дія (90-98 %): Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia); Галінсога дрібноквіткова (Galinsoga parviflora); Гірчак почечуйний (Polygonum persicaria); Гірчиця польова (Sinapis arvensis); Грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris); Зірочник середній (Stellaria media); Канатник Теофраста (Abutilon theophrasti); Лобода, види (Chenopodium spp.); Паслін чорний (Solanum nigrum); Редька дика (Raphanus raphanistrum); Ромашка, види (Matricaria spp.); Ріпак, падалиця (Brassica napus); Соняшник, падалиця (Helianthus cultus sativus); Талабан польовий (Thlaspi arvense).
Добра дія (75-90%): Гірчак березковидний (Polygonum convolvulus); Спориш звичайний (Polygonum aviculare).
Злакові бур'яни:
Відмінна дія (90-98 %): Півняче просо (Echinochloa crus-gali); Просо, види (Panicum spp.); Мишій, види (Setaria spp.); Росичка криваво-червона (Digitaria sanguinalis).

ЗАСТОСУВАННЯ
КУКУРУДЗА
Спектр дії: Обприскування ґрунту після посіву до сходів культури.
Норма витрати: 0,1–0,15 кг/га. Оптимальна норма застосування Мерлін на кукурудзі — 0,13 кг/га.  
Заробка препарату в ґрунт не потрібна. Рекомендується дрібнокрапельне обприскування з нормою витрати робочої рідини 200-400 л/га. Для досягнення найвищої ефективності препарату слід дотримуватись наступних рекомендацій:
поверхня площі, де проводиться обприскування, мусить мати дрібногрудочкувату структуру;
дотримуватися рівномірності обприскування по всій площі культури;
мішалка обприскувача повинна працювати впродовж усього часу обприскування.
УВАГА! Після обприскування Мерлін не можна проводити міжрядний обробіток ґрунту. Такий обробіток може призвести до зниження ефективності препарату внаслідок порушення «гербіцидного екрану» у верхньому шарі ґрунту. Іноді, особливо у посушливих умовах, доцільно після внесення Мерлін оброблену площу заборонувати легкими боронами.

СЕЛЕКТИВНІСТЬ
Будь-який гербіцид тимчасово впливає на кукурудзу. Цей вплив виявляється в згинанні листків, їхньому скороченні, «гофруванні», затримці росту рослин. В окремих випадках і за певних умов (холодна погода з нічними заморозками, недостатня глибина посіву, сильна злива після застосування Мерлін) можна спостерігати часткову зміну кольору нижніх листків кукурудзи (ефект «хамелеона»). Однак, уже через 1-2 тижні це явище зникає і не впливає на подальший ріст, розвиток рослин і кінцеву врожайність кукурудзи. Мерлін не шкодить наступним культурам сівозміни. 

СУМІСНІСТЬ
Мерлін можна використовувати у бакових сумішах з більшістю гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів, що застосовуються на кукурудзі, зокрема з гербіцидами, що належать до груп хлорацетанілідів (ацетохлор, метолахлор, диметенамід).
Однак в кожному випадку потрібна попередня перевірка на хімічну сумісність змішуваних продуктів.

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Кукурудза0.1 - 0.15 kg