Молочай сонцегляд

Euphorbia Peplis

Загальна біоморфологічна характеристика: Однорічна гола або розсіяно-опушена рослина (5)10—30 см заввишки. Стебло прямостояче, рідше висхідне, здебільшого нерозгалужене. Листки чергові, товстуваті, клиновидно-оберненояйцевидні , біля верхівки дрібно-пилчасті. Променів суцвіття 4—5, які оточені листочками; за формою вони не відрізняються від стеблових, але більші за розмірами. Квітки жовто-зелені. Залозки покривальця поперечно-овальні. Поверхня плода гладенька. Насінини сітчасто-ямчасті.
Поширення: Росте на городах, полях, у садах, виноградниках, уздовж доріг майже по всій Україні, на Лівобережжі рідко.
Розмноження: Цвіте в червні — серпні. Розмножується насінням. Після достигання плоди розтріскуються на три частки, які відлітають на відстань до 1 м. Насіння має м’ясисті придатки, що їх поїдають мурашки, сприяючі цим поширенню насіння. Якщо рослину поранити, з неї витікає молочний сік, схожий на каучук: він клейкий і застигаючи, закриває рану, з якої витікає. Молочний сік отруйний, може спричинити запалення травної системи у тварин, а іноді — сліпоту.
Рослина перехреснозапильна. Запилюється переважно мухами, які прилітають за нектаром, що лежить відкрито. Першими достигають приймочки, а потім тичинки. 

Засоби захисту рослин