Дікопур МЦПА

Виробник
NUFARM
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А02273
Активні матеріали

Переваги  
Ефективний проти хвоща польового (Equisetum arvense)  
Можливе використання на посівах зернових з підсівом багаторічних трав 
Швидка та тривала дія на дводольні бур’яни

Механізм дії
Порушує процеси обміну речовин та дихання у чутливих рослин, що призводить до пору­ шення метаболізму і подальшої їх загибелі. Селективний, системний, післясходовий гербіцид гормональної дії для боротьби з однорічними дводольними та деякими багаторічними коренепаростковими бур’янами у посівах зернових (з підсівом конюшини і без), конюшини, сорго, льону, рису, на луках та пасовищах. репарат потрапляє в рослину головним чином через листя, далі розповсюджуючись по всій рослині. %еханізм гербіцидної дії пов’язаний з надходженням і накопиченням препарату в меристемі і порушенням нормального росту тканин у чутливих рослин внаслідок зміни ауксинового статусу, що призводить до порушення процесів обміну і подальшого інгібування росту бур’янів.

Класифікація ВООЗ токсичність: Відноситься до ІІІ класу небезпечності, подразнює очі та шкіру. Препарат не токсичний для бджіл. Високо токсичний по відношенню до водних організмів.

Поглинання і переміщення у рослині
Гербіцид поглинається головним чином через листя та поширюється системно до точок росту.

Особливості застосування
Максимальна ефективність досягається при обробці бур’янів на ранніх етапах їх розвитку (2 – 4 листки для однорічних і розетка для багаторічних дводольних), а також за сприятли­ вих умов для їх росту, а саме оптимальній вологості і температурі повітря від 10 до 25°С. Не застосовувати, якщо очікуються заморозки.

Сумісність з іншими препаратами: 
Можна змішувати з іншими гербіцидами (дикамба, сульфонілсечовини), інсектицидами, фунгіцидами, регуляторами росту і добривами для позакореневого живлення. Перед змішуванням препаратів рекомендується обов’язково провести тест на їх фізико-хімічну сумісність. 

Приготування та норма витрати препарату, робочого розчину:
Робочий розчин готується в день проведення обприскування на спеціально призначеному майданчику в стаціонарному вузлі або в резервуарах пересувних агрегатів, які оснащені механічними мішалками. ля приготування робочого розчину в бак, заповнений на 1/3 водою, при працюючій мішалці додають заздалегідь відміряну кількість препарату, перемішують та доливають водою до потрібного об’єму. Готовий розчин насосами подають в заправочні ємності і доставляють до місць обробки. ід час приготування розчину і заправки обприскувачів не допускати проливу робочої рідини. Розчин має бути використаний в день його приготування.
Рекомендована норма витрати робочого розчину – 300-400 л/га при наземній обробці. о закінченні обприскування бак, магістральні трубопроводи та розпилювачі необхідно ретельно промити водою.
Максимальна ефективність препарату досягається при обробці бур’янів на ранніх етапах їх розвитку (2-4 листки для однорічних і розетка для багаторічних), а також при сприятливих умовах росту – оптимальній вологості і температурі. Обприскування рекомендується проводити у недощову погоду, при швидкості вітру не більше 3-4 м/с.
Hе застосовувати препарат на посівах, які знаходяться в стресовому стані, спричиненому дією негативних факторів (холод, посуха, високий ступінь ураження хворобами, шкідниками та ін.). Hе застосовувати препарат, якщо очікуються заморозки!
Обприскування проводити під низьким тиском, уникати перекриття зон обприскування та зносу на інші культури.
Особливо чутливі до препарату широколисті культури такі як: цукровий буряк, ріпак, виноград, плодові дерева та овочі. %інімальна норма застосовується при переважному забур’яненні поля чутливими до препарату бур’янами, які знаходяться у фазі активного росту.
Чутливі до гербіциду бур’яни: амброзія полинолиста, волошка синя, галінсога дрібноквіткова, гірчиця польова, горошок волосистий, грицики звичайні, жовтець (види), лобода біла, лутига (види), редька дика, подорожник великий, молочай (види), паслін чорний, сухоребрик лікарський, талабан польовий, хрінниця крупноподібна, чина бульбовидна, падалиця ріпаку. Середньочутливі до гербіциду бур’яни: абутилон Теофраста, берізка польова, гірчак (види), жабрій (до фази 4-х листків), курячі очка польові, Кучерявець Софії, мак дикий, осот польовий, осот рожевий, портулак городній, шпергель звичайний, щириця (види), падалиця соняшнику.
Слабочутливі до гербіциду бур’яни: вероніка (види), кропива глуха, зірочник середній, незабудка польова, підмаренник чіпкий, полин звичайний, ромашка (види), рутка лікарська, фіалка польова, дурман звичайний, чортополох. 

Вимоги щодо зберігання:
Препарат слід зберігати у сухому прохолодному, добре вентильованому приміщенні, призначеному для зберігання пестицидів і агрохімікатів у щільно закритій заводській упаковці. Зберігати окремо від харчових продуктів, ліків, насіння та кормів для тварин. Запобігати контакту з вогнем та нагрівальними приладами. Уникати прямого сонячного проміння. Зберігати у недоступному для дітей місці. Рекомендована температура зберігання від +5: до +40:. ри зберіганні при температурі 0: можливе утворення осаду. Температура замерзання препарату: -5

Перша допомога при отруєнні: 
За перших ознак отруєння (подразнення шляхів дихання, підвищення температури тіла та артеріального тиску, болі в області шлунку, неприємний металічний смак у роті, нудота) необхідно надати першу допомогу потерпілому. ри потраплянні препарату на поверхню шкіри або в очі необхідно промити їх великою кількістю води протягом 15 хвилин. ри вдиханні - припинити роботу, вивести потерпілого з робочої зони на свіже повітря, забезпечити теплом та надати спокій. ри затрудненому диханні – надіти кисневу маску. У разі необхідності зробити штучне дихання. Iвернутись до лікаря. ри потраплянні препарату у шлунок – необхідно негайно дати потерпілому випити декілька склянок води або розчину марганцево-кислого калію слабко рожевого кольору, а потім шляхом подразнення стінки горла, викликати блювання. овторити цю процедуру слід декілька разів для більш повного видалення препарату з організму. ісля цього необхідно дати випити постраждалому склянку води, в якій розчинені 4-5 таблеток карболену або активованого вугілля (2 столові ложки), а потім сольове послаблююче (20г глауберової солі або сірчано- кислої магнезії на  склянки води). Hе давати нічого людині, яка знаходиться в непритомному стані. ісля надання першої допомоги обов’язково звернутися до лікаря. ля лікаря: симптоми отруєння: нудота, блювання, діарея, адинамія, параліч. 9 тяжких випадках – втрата свідомості, порушення судинної діяльності. Cпеціальні антидоти відсутні. Лікування симптоматичне. Рекомендовано діаліз, так як уражуються нирки.

Заходи безпеки при роботі з препаратом:
З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також його потрапляння в харчові та фуражні продукти, забруднення водоймищ, повітря та ґрунту населених місць необхідно суворо дотримуватись застережних заходів, що викладені у ержавних санітарних правилах «>ранспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», 1998 р. :лід уникати потрапляння препарату на шкіру та в очі. Hе вдихати парів препарату. Hе палити, не пити і не їсти під час роботи з препаратом. Hеобхідно використовувати гумові рукавички, респіратор, окуляри та спеціальний робочий одяг. ісля роботи з препаратом ретельно вимити руки і обличчя з милом, прийняти душ. :пецодяг знезаражують шляхом замочування на 6-8 годин з подальшим пранням у мильно- содовому розчині. Обприскувачі миють засобом ІА: (1 л на 10 л води) або з додаванням звичайного миючого засобу з подальшим ретельним промиванням водою. 9икористану воду зливають у спеціальну яму глибиною не менш одного метра. Очищення спецодягу та апаратури проводять на спеціально обладнаних майданчиках. Kільш детальна інформація щодо застосування, зберігання та транспортування викладена в „Lнструкции по технике безопасности при хранении, транспортировке, и применении пестицидов в сельском хозяйстве”, %., Агропромиздат, 1985г. та “ержавних санітарних правилах і нормах транспортування, зберігання пестицидів у народному господарстві”, иїв 1998р.

Заходи та засоби знешкодження залишків препарату та знищення тари:
В разі пошкодження упаковки та проливання її вмісту зібрати препарат за допомогою адсорбенту (пісок, тирса, земля) у спеціально призначені контейнери для подальшої утилізації згідно вимог чинного законодавства. ри сильному забруднені ґрунту необхідно зняти його верхній шар, перенести в спеціальну тару або бочки для подальшого знешкодження в установленому законодавством порядку в спеціально призначеному місці. Iабороняється виливати залишки препарату, робочий розчин препарату до мереж водовідведення. Iалишки препарату на різних поверхнях (транспортні засоби, обладнання для застосування і приміщення) видаляють водними розчинами технічних або синтетичних миючих засобів. Iабороняється повторно використовувати тару від препарату. Видалення, знищення та знешкодження тари здійснюється в установленому порядку підприємствами-виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію Мінприроди, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи і погодження державної інспекції цивільного захисту і техногенної безпеки. Для знезараження тари, обладнання і спецодягу забороняється використовувати лужні матеріали, відкрите полум’я, високі температури, тому що вони можуть призвести до утворення небезпечних сполук.

До відома споживача: 
Для уникнення ризиків для людини та навколишнього природного середовища належить дотримуватись інструкції щодо використання даного препарату. Дані з ефективності, наведені вище, базуються на результатах офіційних випробувань препарату. Розроблені рекомендації є загальними, тому виробник препарату не несе відповідальності за деякі можливі розбіжності в результатах використання, які залежать від місцевих умов та специфіки застосування препарату. Порушення споживачем вимог інструкції щодо використання препарату може призвести до збитків і заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу. Виробник та постачальник препарату не несе відповідальності за збитки, внаслідок порушення вимог інструкції щодо використання даного препарату.

Рекомендації щодо застосування:
ПШЕНИЦЯ, ЖИТО, ОВЕС, ЯЧМІНЬ
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 0,7 – 1,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування посівів від фази кущіння до початку виходу в трубку культури
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -/3
Строк останньої обробки до збирання врожаю: -

ЗЕРНОВІ З ПІДСІВОМ КОНЮШИНИ
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 0,7 – 1,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування рослин у рік висіву, після появи 1- го трійчастоо листка (фаза кущіння зернових)
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -/3
Строк останньої обробки до збирання врожаю: -

КОНЮШИНА
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 0,5 – 1,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування рослин у рік посіву, після появи першого трійчастоо листка
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): 1
Строк останньої обробки до збирання врожаю: 40 

СОРГО (НА ТЕХНІЧНІ ЦІЛІ)
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 0,5 – 1,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування у фазі 3 – 5 листків культури
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -/3
Строк останньої обробки до збирання врожаю: -

ЛЬОН-ДОВГУНЕЦЬ (НА ТЕХНІЧНІ ЦІЛІ)
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 0,5 – 1,0
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування у фазі “ялинки” культури
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -/3
Строк останньої обробки до збирання врожаю: -

ЛУКИ, ПАСОВИЩА
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Однорічні дводольні бур’яни
Норма витрати препарату, л/га: 1,5 – 2,5
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування вегетуючих рослин (Запасання худоби та скошування трав дозволяється не рані- ше ніж через 40 діб після обробки)
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -
Строк останньої обробки до збирання врожаю: 40

РИС
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Частуха, бульбоочерет, стрілолист
Норма витрати препарату, л/га: 1,0 – 1,3
Спосіб, час обробок, обмеження: Обприскування у фазу повного кущіння культури
Максимальна кратність обробок: 1
Cтрок виходу людей на оброблені території (для ручних/механізованих робіт): -/3
Строк останньої обробки до збирання врожаю: -

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Озима пшениця0.7 - 1 l
Яра пшениця0.7 - 1 l
Жито озиме0.7 - 1 l
Ячмінь ярий0.7 - 1 l
Ячмінь озимий0.7 - 1 l
Сорго0.5 - 1 l
Конюшина0.5 - 1 l
Льон озимий0.5 - 1 l
Льон ярий0.5 - 1 l
Рис1 - 1.3 l