Сальса

Виробник
DU PONT
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
A 03156;03678
Активні матеріали
Посилання

Ключовi переваги
Забезпечує ефективний після­сходовий контроль двосім’ядольних, в тому числі деяких хрестоцвітих, видів бур’янів у посівах ріпаку та соняшнику
Широке вікно та температурний режим застосування
Безпечний для ріпаку та соняшнику
Безпечний для наступних культур у сівозміні
Ідеальний партнер для використання в ком­бінованих програмах захисту

Механізм дії
Діюча речовина гербіциду Сальса – етаметсульфурон-метил – належать до класу сульфонілсечовин (інгібітор АЛС).Є високо селективними по відношенню до рослин ріпаку та соняшнику, володіє сис- темною дією та швидко проникає в рос- лини бур’янів. Здатний проявляти як лист- кову, так і часткову ґрунтову активність (в разі випадання опадів після внесення). Активний як в теплих, так і прохолодних умовах (від +5°С) та може бути використа- ний як в осінній (на ріпаку), так і весняний період (в посівах ріпаку та соняшнику). Після обробки Сальсою, чутливі види бур’янів зупиняються в рості, припиня- ють конкурувати з культурою за елементи живлення, воду та освітлення. Видимі симптоми дії гербіциду проявляються через 7-10 днів у вигляді припинення росту, пожовтіння, хлорозу та некрозу листків. Загибель бур’янів настає через 15 та більше днів (залежно від кліматич- них умов, норми внесення та стадії розви- тку бур’янів на момент обприскування).

Спектр контрольованих видів
Чутливі види бур’янів (сім’ядолі - 2 листки): Щириця звичайна; Гірчиця польова; Кучерявець Софії; Жабрій звичайний; Герань розсічена; Герань ніжна; Герань маленька; Герань округлолиста; Ромашка лікарська; Триреберник непахучий; Роман польовий; Зірочник середній; Талабан польовий; Гусимець Таля. 
Середньочутливі види бур’янів: Паслін чорний; Гірчак розлогий; Рутка лікарська; Берізка польова; Галінсога дрібноквіткова; Канатник Теофраста; Підмареник чіпкий; Грицики звичайні; Кропива стеблеобгортаюча; Кропива глуха; Петрушка собача; Дурман звичайний. 
Малочутливі види бур’янів: Лобода біла; Редька дика; Гірчак березковидний; Мак дикий; Волошка синя; Вероніка, види; Амброзія полинолиста; Фіалка, види; Нетреба звичайна. 
Стійкі види бур’янів: Осот (будяк), види Латук (молокан), види Молочай, види.

Сальса – застосування на ріпак
Сальса – гербіцид для після сходового використання на посівах ріпаку (озимого та ярого) та соняшнику з метою контролю двосім’ядольних бур’янів в ранні фази їх розвитку: сім’ядолі – 2 листки. Посіви ріпаку озимого рекомендується обробляти в осінній період від появи сходів культури (сім’ядоль (BBCH10) – до 8 листків (BBCH18), в ранні фази розвитку бур’янів (сім’ядолі – 2 листки). Для високоефективного контролю бурянів, важливо достовірно ідентифікувати буряни та провести обробку гербіцидом на ранніх стадіях їх розвитку. 

Бакові суміші з гербіцидами на ріпаку
Гербіцидні суміші – це інструмент вирішення найскладніших проблем забур’яненості в посівах ріпаку. Переваги використання гербіцидних сумішей: підвищується гербіцидна активність. Розширюється спектр контрольованих видів бур’янів. Можливість поєднувати листкову та ґрунтову дію. Можливість контролювати проблемні та резистентні види бур’янів. Знижується ризик появи резистентних біотипів бур’янів. Для підсилення дії проти лободи, редьки дикої, грициків звичайних, рутки лікарської, незабутки польової рекомендуються наступні бакові суміші гербіциду Сальса: з гербіцидами ґрунтово-листкової дії (на основі метазахлору, метазахлору + квінмерак, пропізохлору) у післясходовий період ріпаку, але на ранніх фазах розвитку бурянів. При застосуванні препаратів партнерів слід враховувати регламенти їх застосування. Для підсилення дії, проти видів осотів, підмареника чіпкого, пасльону, гірчак березкоподібний, лободи, волошка синя рекомендується бакова суміш Сальса з після-сходовими гербіцидами (на основі клопіраліду, клопіралід + піклорам + амінопіралід).

Сальса – застосування на соняшнику
Комплекс переваг, що надає гербіцид Сальса, дозволяє значно розширити можливості та площі вирощування традиційних сортів та гібридів соняшнику, що забезпечує: „
Максимальну гнучкість вибору сортів та гібридів, відповідно максимізувати врожайність та прибутковість; „
Відсутність проблем з контролем падалиці стійкого ріпаку та соняшнику на кілька років в наступних культурах.

Селективність до культурних рослин
Сальса відзначається високою селективністю для всіх сортів та гібридів як озимого та ярого ріпаку, так і соняшнику. Селективність базується на здатності рослин швидко метаболізувати та інактивувати етаметсульфурон-метил. „ На деяких гібридах соняшнику можлива поява тимчасового посвітління, невелика «гофрованість» листків. Проте зазначені ознаки зникають протягом 10-14 днів та не впливають на продуктивність культури.

Рекомендації в разі необхідності пересіву
На полях, де восени використовувався самостійно гербіцид Сальса: „
В разі загибелі культури восени пересів можливий озимими зерновими культурами, „
В разі загибелі культури в зимовий період пересів можливий: ярими зерновими культурами (ячмінь, пшениця) та соняшником, кукурудзою, соєю.
В разі загибелі культури в зимовий чи ранньовесняний період пересів можливий: ярими зерновими (пшениця, ячмінь), соняшником, кукурудзою, соєю.
В разі загибелі навесні культури (на якій використовувався гербіцид Сальса весною) пересів можливий: соняшником, кукурудзою. Уникати висіву гороху, цукрових буряків, гречки (за браком даних).

Спеціальні рекомендації застосування „
при спекотливих умовах рекомендується збільшити норму виливу робо- чого розчину до 300 л/га та збільшити норму ПАР Тренд до 250 мл/га; „
рекомендовано проводити обробку у вечірні години.

Загальні застереження „
Використовуйте Сальса лише на посівах ріпаку (озимого та ярого) та соняшнику у відповідності із зареєстрованими нормами. „
Не обробляйте, якщо культура сильно ушкоджена шкідниками, хворобами, посухою чи спекою, або перебуває в стані стресу від прохолодних температур, заморозків, чи попередньо вне-сених препаратів. „
Не проводьте обробку, якщо культура мокра від дощу чи роси. „
Уникайте перекриттів та знесення робочого розчину на сусідні культури. „
При застосуванні Сальса 75 з.п. на соняшнику не рекомендується змішувати з грамініцидами, добривами та мікродобривами. 
Контроль злакових бур’янів рекомендується проводити: „
За допомогою ґрунтових гербіцидів (до сходів); „
Грамініциди вносити за 2-3 дні до внесення гербіциду Сальса, або через 5-7 днів після.
В посівах ріпаку не рекомендується застосовувати гербіцид Сальса в баковій суміші з препаратами на основі флуазифоп-П-бутилу, тапралоксадим, дифеноконазол+паклобутразол. При застосуванні гербіциду Сальса з препаратами партнерами слід дотримуватись їх регламентів застосування а також в кожному конкретному випадку рекомендовано зробити тест на сумісніть та обробити невелику ділянку поля з метою вияву впливу на культуру.

РІПАК ЯРИЙ
Хвороби: 
Чутливі та середньочутливі види
Норми витрати препарату: 25 г/га + Тренд 0,2 л/га
Фаза розвитку бур’яну: сім’ядолі – 2 листки
Фаза розвитку культури: Сім’ядолі до 8 листків ріпаку
Спосіб та час обробок: 1 – 2 обпрску­ вання в період вегетації

РІПАК ОЗИМИЙ
Хвороби: 
Чутливі та середньочутливі види
Норми витрати препарату: 25 г/га + Тренд 0,2 л/га
Фаза розвитку бур’яну: сім’ядолі – 2 листки
Фаза розвитку культури: Сім’ядолі до 8 листків ріпаку
Спосіб та час обробок: 1 – 2 обпрску­ вання в період вегетації

СОНЯШНИК
Хвороби: 
Чутливі та середньочутливі види
Норми витрати препарату: 25 г/га + Тренд 0,2 л/га
Фаза розвитку бур’яну: сім’ядолі – 2 листки
Фаза розвитку культури: Від 2-х справжніх до 8 листків соняшнику
Спосіб та час обробок: 1 – 2 обпрску­ вання в період вегетації

Зареєстровано для культурСпіввідношенняBBCHІнтервал попереднього збирання
Ріпак озимий25 g10 - 1814
Ріпак ярий25 g10 - 1814
Соняшник25 g10 - 1814