AcclaimRegistered until: 2022 M12 19
Agri Sciences - Fungisit
8966

ETKİ ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ: Acclaim geniş etki alanı olan bir kontak fungisittir. Koruyucu (profilaktik) olarak kullanılır. Hastalık etmenleri bitki dokusuna girmeden önce ilaçlama yapılırsa en iyi sonuç elde edilir.

KULLANMA ŞEKLİ: İlacın Uygulamaya Hazırlanması: Doza göre ölçülen ilaç, ayrı bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılıp, yarıya kadar su dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak boşaltılır ve depo suyla tamamlanır.

Uygulama Zamanı: Domates: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanmalıdır. Ekolojik koşullar ve hastalığın seyrine göre 7-10 gün aralıklarla devam edilmelidir. Elmada Karaleke: 1. İlaçlama; çiçek gözleri kabardığında, 2. İlaçlama; pembe rozet tomurcuğu döneminde, 3. İlaçlama; çiçek taç yaprakları %70-80 döküldüğünde, 4. ve diğer ilaçlamalar ise ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 7-10 gün aralıklarla yapılmalıdır. Bağda Mildiyö: İlk ilaçlama sürgünler 25- 30 cm boya erişince koruyucu olarak yapılmalı, 2ve 3. ilaçlamalar 10 günlük aralıklarla yapılmalıdır. 4. ve 5. ilaçlamalarda da ekolojik koşullar ve hastalığın seyrine göre 10-14 gün aralıklarla devam edilmelidir. Bağda Ölü kol: İlk ilaçlama, sürgünler 2-3 cm iken; ikinci ilaçlama, 8-10 cm ve üçüncü ilaçlama sürgünler 25- 30 cm olduğunda yapılmalıdır. Turunçgil: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanmalıdır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: Acclaim adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Acclaim’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip ( Grup M3 harici ) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Bordo bulamacı hariç tüm diğer fungisit ve insektisitlerle karıştırılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 056
Domates0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 021
Turunçgiller0 - 00 - 028