Algamek 1.8 ECRegistered until: 2024 M08 20
Agrobest - Insektisit
4795

GENEL BİLGİLER
Algamek 1,8  EC  adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 6  olarak sınıflandırılmış bir insektisit-akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Algamek 1,8  EC  ’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup harici)  bitki koruma ürünleri kullanılmasına özen gösteriniz

ABAMECTIN:
Kontak ve mide etkili insektisit,akarisit ve nematosittir.
Translaminar hareket ile sınırlı sistemik etkiye de sahiptir. 
Nörotransmitleri inhibe ederek kolorür kanallarını aktive eder.
İlaçlama aleti önce yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ALGAMEK 1.8 EC(Abamectin 18 g/L) alete aktarılır. Daha sonra aletin deposu su ile tamamlanır, iyice karıştırıldıktan sonra uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

Narenciye :
İlaçlama Pas böcüsü kesafeti görülür görülmez yapılmalıdır. İyi bir mücadele için kaplama ilaçlama şarttır. Ağaç başına 10-20 L. mayi yeterlidir. % 0.25 oranında yazlık yağlarla karıştırılabilir.

Süs Bitkileri :
İlk galeri belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Gerekirse ilaçlama tekrarlanabilir. İki ilaçlama arasında en az 7 gün  ara olmalıdır.

Domates ve Pamuk: 
Yaprak başına ortalama 1-3 adet ergin görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır. 
Bitkinin her tarafının ıslanmasına dikkat edilmelidir.

Elma:
Yaprak başına ortalama 8-10 adet bireyi geçmesi durumunda ilaçlama yapılmalıdır.

Armut psillidi:
Kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, ikinci ve üçüncü dönem nimfler görülmeye başladığı ve sürgünlerin % 15’den fazlasında bulaşma görüldüğünde ilaçlama yapılır. Her sürgünde bir birey görüldüğü zaman o sürgün bulaşık kabul edilir.

Biber, Hıyar, Patlıcan: 
Yaprak başına ortalama 3-5 adet canlı kırmızı örümcek görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

Çilek:
Hareketli dönemde yaprakçık başına ortalama 10 veya üzerinde kırmızı örümcek tespit edildiğinde ilaçlamaya karar verilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 0-
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 025 - 253
Elma ağacı0 - 00 - 07
Pamuk0 - 050 - 5021
Patlıcan0 - 00 - 03
Salatalık0 - 00 - 03
Turunçgiller0 - 00 - 07
Çilek0 - 00 - 03