Broader 30 ECRegistered until: 2022 M06 20
Agrobest - Fungisit
6030

GENEL BİLGİLER
İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu: BROADER 30 EC (Difenoconazole+Propiconazole 150+150 g/L) ile ilaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için , önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler veya belirli sayıda ağaç düzgünce ıslatılır. Harcanan  su miktarı belirlenerek dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır.

DIFENACONAZOLE:
Koruyucu ve iyileştirici etkili sistemik fungisit .Acropetal ve güçlü transtranslaminar translokasyon, yapraklar tarafından emilir. 
Sterol demetilasyon inhibitörüdür. Hücre zarı ergosterol biyosentezini, mantar  gelişimini engeller. 
 
PROPICONAZOLE:
Ksilemde acropetal translokasyon ile taşınan koruyucu ve tedavi edici özellikte sistemik yeşil aksam fungisittir. 
Sterol demetilasyon (ergosterol biyosentezini) inhibitörü. 
İlaçlamadan önce, aletin memeleri kontrol edilip temizlenmeli, tümünün düzgün çalışması sağlanmalıdır. Önce ilaçlama aletinin deposunu yarıya kadar su ile doldurun ve karıştırıcıyı çalıştırın. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan BROADER 30 EC (Difenoconazole+Propiconazole 150+150 g/L) miktarını ayrı bir kapta ön karışım olarak suyla karıştırılnız. Aletin karıştırıcısı da çalışır durumda iken bu ön karışım tanka dökünüz. Sonra tank hizasına kadar suyla doldurunuz. İlaçlama esnasında da karıştırıcı faal olmalıdır.
 
Şeker pancarı yaprak leke hastalığı: 
ilk ilaçlama hastalık henüz çıkmadan koruyucu olarak yapılmalı, gerektiğinde 15-20 gün aralıklarla devam edilmelidir.
 
Buğday’da Pas, Külleme ve Septorya yaprak lekesi: 
İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır, iklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 21-28 gün aralıklarla devam edilir. 
 
Turunçgillerde Kahve rengi leke:
İlaçlamalara sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında, yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır, 15-20 gün aralıklarla devam edilir.
 
Antep fıstığı karazenk hastalığı:
Birinci ilaçlama çiçek dökümünden sonra döllenmeyi izleyen meyvelerin buğday tanesi kadar olduğu dönemde yapılır.Hastalık gelişmesi için uygun enfeksiyon koşulları devam ettiği sürece 15 gün aralıklarla ikinci ve diğer ilaçlamalar yapılır.
 
Karpuz Erken yaprak yanıklığı:
ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve gerekirse 15 gün aralıklarla devam edilir.
 
BROADER 30 EC (Difenoconazole+Propiconazole 150+150 g/L) yaygın olarak kullanılan bir çok ilaç ile tank karışımı halinde  kullanılabilir. Tereddüt halinde bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 021
Karpuz0 - 050 - 5021
Kışlık buğday0 - 040 - 5021
Mısır0 - 050 - 5056
Turunçgiller0 - 00 - 021
Yazlık buğday0 - 040 - 5021
Şeker pancarı0 - 030 - 3021