Ekipp Super WG 61Registered until: 2023 M11 14
BAYER - Herbisit
6668

Özellikler
Ekipp Super sistemik bir ilaç olup, yabancı otların yaprakları ve kısmen kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece Mısır bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur. Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp deforme olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur.

İlacın Uygulamaya Hazırlanması ve Kullanımı
Gerekli miktar ilacı önce ayrı bir kapta suda eritiniz. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak önce ilaçlı suyu ilave ediniz, daha sonra gerekli miktar Mero'yu da ekleyerek üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilaçlı suyu aynı gün içinde kullanınız.
İyi bir etki, iyi bir kaplama ilaçlama ile elde edilir. Motorlu sırt atamizörü hariç her çeşit aletle atılabilir. Kullanılan su miktarı dekara 20-40 litredir. İlaçlamalarda mümkünse yelpaze tipi meme kullanılmalı (11002-11003) ve basınç 3 atm. olmalıdır. 5 C° nin altında ve 30 C° nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapmayınız.
İlaçlamadan 4-5 saat sonra yağacak yağışlardan ilaç etkilenmez.
Geliçli tarlalarda ilaçlamadan bir hafta önce ve sonra çapa yapılmamalıdır.
Kuraklık, su birikmesi gibi aşırı stres koşullarında ilaçlamayı erteleyiniz. Kuraklıkta yabancı otların aktif büyümeleri durakladığı için ilacın yabancı otlar içinde çalışması da duraklayarak etki düşüklüğüne neden olabilir.

Karışabilirlik Durumu
EKIPP SUPER; Decis ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Organik fosforlu ilaçlar ile karışmaz.
Diğer ilaçlar ile karışabilirlik için firmamıza danışınız.
İlacın uygulanmasından 10 gün önce veya sonra organik fosforlu insektisitler kullanıldığında ürüne zarar verebilir.

Antidotu ve Tedavisi
Spesifik bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır .

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Mısır0 - 012.5 - 15-