Knockdown MaxRegistered until: 2025 M05 26
Safa Tarim - Herbisit
9037

Kullanma Şekli
KNOCKDOWN MAX, seçici olmayan ve çıkış sonrası uygulanan total bir herbisittir. Bu nedenle uygulama esnasında kültür bitkilerine temas etmemesine azami özen gösterilmelidir. Rüzgarlı havalarda ilaçlama yapılmamalıdır. Tavsiye edilen ilaç miktarı, ayrı bir kapta bir miktar su içerisinde karıştırılarak eritilir. Sonra yarıya kadar su doldurulmuş ilaçlama aletine ilave edilir ve depo doluncaya kadar su ilave edilir.
Hazırlanan ilaçlı mahlûl, yabancı otların üzerine püskürtülür. En iyi sonuç, yabancı otların aktif olarak büyüdükleri dönemde ilaçlama yapılarak elde edilir. Çok yıllık geniş yapraklı yabancı otlar hemen çiçeklenme öncesi ve çiçeklenme döneminde daha hassas olduklarından bu dönemde uygulama yapmak daha başarılı sonuç verir. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların kontrolünde ise, tam olarak çıkış yaptıkları, aktif olarak büyüdükleri ve en az 4–5 yapraklı olduğu dönemlerinde uygulama yapılması ile daha başarılı sonuç alınabilir.
KNOCKDOWN MAX, sistemik etkili bir ilaçtır. Bu nedenle ilacın yabancı otlar tarafından alınabilmesi için uygulama sonrası yabancı ota bağlı olarak 3-7 gün yabancı otları zedeleyecek şekilde toprak işlemesi yapılmamalıdır.
Dekara kullanılacak ideal su miktarı 10-20 litredir. Uygulamalarda yelpaze huzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçla çalıştırarak bu maksada ulaşılır.
Hedef yabancı otların kontrolünde KNOCKDOWN MAX yeterlidir. Bunun yanında karışım hazırlanmak istenirse, önce yetkililerden bilgi alınmalı ve bir ön karışım denemesi yapılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0200 - 400-
Fındık0 - 0200 - 400-
Turunçgiller0 - 0200 - 400-
Zeytin0 - 0200 - 400-

Etkili