Planol 20 ECKayıt süresi doldu
Platin Agro - Insektisit

ILACLARIN HAZIRLANMASI
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrıbir kapta önce karıştırılır. Yarısına kadar su doldurulmuş ve karıştırıcısıçalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suylatamamlanır. İlaçlama yaparken yaprakların alt ve üst yüzeylerinin iyiceilaçlanmasına dikkat ediniz. 

KULLANİM ŞEKLİ
Ilaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra vegünün serin saatlerinde yapılmalıdır. Yüksek basınçlı motorlu pulverizatörlerkullanılmalıdır.
Ağ kurduna karşı ilkbaharda yapraklardalarvaların ilk zaralarının görülmesinden sonra larva dönemine kadar ilaçlamayapılabilir. İlaçlamalar çiçeklerin açılmasından önce ve çiçek taç yapraklarının%70 -80'in dökülmesinden sonra ağaçların her tarafı iyice ıslanacak şekildeyapılmalıdır. İç kurduna karşı ilaçlamada ise her döle ait larva çıkışısüresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içinegirmeden öldürmek hedef alınmalıdır. Bunun için cinsel tuzaklar yardımıyla erginkelebek çıkışı yumurta bırakma ve açılma zamanları izlenmelidir. 

KALIBRASYON
İlaçlama aletinin deposu su iledoldurulur. İlaçlama yapılacak sahaya dolaştırılır ve ne kadar su gideceğihesaplanır. Önerilen dozda ilaç hesaplanan su ile karıştırılıp ilaçlama yapılır.

KARISABILIRLIK DURUMU
Dinitrobileşikleri, Trichlorfon, Phosmet, Metalaxyl terkipli ve yüksek alkali ilaçlarlakarıştırılamaz. Diğer insektisit ve fungisitlerle tank karışımı yapılarakkullanılabilir. 

KULLANIRKAN VE DEPOLARKEN DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR
Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.
Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız.
İlacı ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
Yüksek dozlarda Cruciferae familyasına giren sebzelerin yeni sürgünlerinde fitotoksik olabilir.
Tavsiye edilen dozlarda kullanıldığında kültür bitkilerine fitotoksik değildir.
İlaç ve artıklarını havuz, akarsu ve göllere bulaştırmayınız.
Boş ambalajları gömün. 

DEPOLAMA DURUMU VE DIGER BILGILER
Normal (Serin ve kuru) depolama şartlarındaen az iki yıl depolandığı taktirde ilacın fiziksel,kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü(tolerans)sınırları dışında değişiklik olmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Elma ağacı0 - 00 - 07
Şeker pancarı0 - 020 - 40-