Turkey

Yaprak böceği

Piesma maculata

Yaprağa Benzeyen Yaprak Böcekleri'nin İlginç ve Sıradışı Özellikleri Sizlerle
Yaprak böcekleri doğa harikası bir yaratıktır.Yaprağa benzediğinden bu böcekler doğada kolaylıkla komufulaj olabiliyorlar bu özelliğiyle harikalar ötesi yaratılmış varlıktır.Ağaçların içinde yürüdüğünüz zaman bu yaprak böceklerini fark etmeniz oldukca zordur.Yaprağa benzeyen kanatları sayesinde yaprakların içinde kaybolurlar kimse anlayamaz düşmanlarındanda bu şekilde saklanmaları oldukca kolaydır.Yaprak böceklerini yaprakdan ayırt etmek oldukca güçtür.

Yaprak Böceği
Yaprağa benzemesini yaradılış özelliğide diye biliriz buna.Sizlerin bu hayvanları daha iyi tanımanız açısından aşşağıda kısa yazı ve video eklenmiştir.Video da bu böcekleri daha iyi tanıma fırsatı bulacaksınız izlemenizi tavsiye ederim.Bu böceği bilmeyen insanlar ormanda gezinirken yaprak böceklerini görsede yaprağa çok benzediği için yaprak sanıp ya üstüne basıp geçecekler yada hiç bir tepki ver meden yoluna devam edecekler.Eğer bunları fark ederlerse de çok şaşırıp kala kalacaklarından emin olabilirsiniz.Bu hayvanlar peygamber devesine çok benziyor sanki onların neslinden geliyorlar.
Yaprak böcekleri Güneydoğu Asya ve çevresindeki adalarda yaşamaktadır. Bu böceğin en tipik özelliği, yaprağa benzeyen vücududur. Bu nedenle, insanlar yaprak sanıp üstüne basarak öldürürler. Dişisi 10 cm. erkeği ise daha küçüktür

pesticides