ZZ CuprocolKayıt süresi doldu
SYNGENTA - Fungisit
3602

KULLANMA ŞEKLİ:
İlacın uygulamaya hazırlanması: Önce aletin deposunu yarısına kadar suyla doldurunuz ve karıştırıcıyı çalıştırınız. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarını ayrı bir kapta ön karışım olarak suyla karıştırınız. Aletin karıştırıcısı da çalışır durumda iken bu ön kısımı tanka dökünüz. Sonra tankı hizasına kadar suyla doldurunuz. İlaçlama esnasında karıştırıcı faal olmalıdır. Hazırlanmış ilaçlı mahlül fazla bekletilmeden kullanılmalıdır.

Direnç ile İlgili Bilgi:
ZZ-Cuprocol isimli Bitki koruma Ürünü, etki mekanizmasına göre GRUP M olarak sınıflandırılmış bir fugisittir. Aynı etki mekanizmalarına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlanan uygulamaları direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için, ZZ-Cuprocol ' ün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise farklı etki mekanizmasına sahip (GRUP M harici) Bitki Koruma Ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
 
KARIŞABİLİRLİK DURUMU : ZZ- CUPROCOL fungisit ve insektisitlerin büyük çoğunluğu ile karışabilir. Kalsiyum içeren ürünler, TMTD bazlı fungisitler ve DNOC içeren ürünlerle karıştırılması tavsiye edilmez. Organik fosforlular ile karışımda hemen sonra kullanılmalıdır.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 014
Kayısı0 - 00 - 090
Zeytin0 - 00 - 014
Şeftali0 - 00 - 07