Canmethrin 20 ECRegistered until: 2021 M11 9
Cansa Kimya - Insektisit
4013

ÖZELLİKLERİ:
Sentetik piretroid olarak bilinen Pyrethroid ester grubundan bir insektisittir. Birçok kültür bitkisindeki çok sayıdaki zararlıya karşı geniş kullanım alanına sahiptir. Ani öldürücü etkisi oldukça yüksektir. Sistemik ve translaminar etkili olmadığından İyi bir kaplama ilaçlamaya ihtiyaç vardır. Sentetik piretroidlerin direnç oluşturma potansiyellerinin yüksek olması nedeniyle, üst üste tekrarlı olarak kullanımlarından kaçınmak ve diğer gruplardan ilaçlarla münavebeli olarak kullanmak en doğru yoldur.

KULLANMA ŞEKLİ:
Günün serin saatlerinde ve rüzgarsız havalarda, bitkilerin her tarafı iyice ıslanacak şekilde yapılmalıdır.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ:
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç bir miktar su ile karıştırılarak depoya konur..Karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.İlaçlama sırasında bitki en iyi şekilde yıkanmalıdır.Rüzgarlı havalarda ve günün sıcak saatlerinde ilaçlama yapılmamalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
CANMETRİN 20 EC alkali reaksiyonlu olmayan insektisit ve fungisitlerle karıştırılabilir.Bakırlı ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 07
Şeker pancarı0 - 030 - 307