Efdal Isofosat 48 SLRegistered until: 2025 M03 11
Tarkim - Herbisit
7584

İlacın Hazırlanması:
Tavsiye edilen dozdaki ilaç miktarı pülverizatörün deposuna konur. Su ile iyice karıştırılarak doğrudan yabancı otlara pülverize edilir. En sonuç yabancı otların aktif olarak büyüdüğü zamanda elde edilir. İlaçlı mahlulün kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve genç fidelerin henüz odunlaşmamış yeşil kabuğuna pulverize edilmemesine dikkat edilmelidir. EFDAL ISOFOSAT 48 SL sistemik etkili bir ilaç olduğundan ilacın otlara nüfuz edebilmesi için ilaçlamadan sonra en az 4-5 gün geçmeden yabancı otları zedeleyecek toprak işlemesi yapılmamalıdır. Dekara kullanılacak ideal su miktarı 10-20 litredir. Uygulamalarda, örneğin yelpaze huzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçla çalıştırarak bu amaca ulaşır. Çok rüzgarlı havalarda ve yüksek basınçlı aletlere ilaçlama yapmayınız.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL ISOFOSAT 48 SL isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu G-9 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL ISOFOSAT 48 SL’ nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise farklı etki mekanizmasına sahip (Grup G-9 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösterin.
Diğer bazı herbisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. Ancak bu konuda üretici ve satıcı firmaya danışılması tavsiye olunur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0300 - 600-
Fındık0 - 0300 - 600-
Turunçgiller0 - 0300 - 600-