Efdal KemidonRegistered until: 2022 M01 13
Tarkim - Insektisit
2100

İlacın Hazırlanması:
DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL KEMİDON adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu 1B olarak sınıflandırılmış bir insektisit - akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL KEMİDON’ nu aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 1B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
İlaçlama aletini deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç bir miktar su ile karıştırılarak depoya konulur. Karıştırma düzeneği çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. İlaçlama esnasında bitki en iyi şekilde yıkanmalı, yer aletlerine yaprak altı memeleri takılmak suretiyle yaprak alt yüzeylerinin ıslanması sağlanmalıdır. 

KALİBRASYON: Dekara doz için, ilaçlama öncesinde ilaçlama aletine ilaçsız belli bir miktar su koyarak belli bir alana (100m2) ilaçlama yapar gibi dolaşılır. Birim alana giden su miktarı belirlenerek su miktarı belirlenerek dekara kullanılacak su miktarı hesaplanır.
Chlorpyrifos ve Deltamethrin gibi maddelerle karışabilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Pamuk0 - 0100 - 1007
Susam0 - 0100 - 1007
Zeytin0 - 00 - 021