Kung-Fu 5 ECKayıt tarihi mevcut değil
Koruma - Insektisit

KUNG-FU 5 EC değme ve mide yoluyla etkili olup, ani ve yeterli kalıcı etkiye sahiptir. İlaçlamadan iyi sonuç alabilmek için ilaçlamaların zararlıların uygun dönemlerinde ve iyi bir kaplama yapabilecek şekilde uygulanması gerekir.

Pamuk: Yeşil kurt'a karşı ilaçlama yeni inficarların çoğunlukta olduğu yani larvalar küçük dönemde iken yapılmalıdır. Bu devrede mevcut ve ilaçlamadan itibaren 5 gün içinde konacak Yeşil kurt yumurtaları da KUNG-FU 5 EC'nin etkisi ile açılmayıp larva meydana getiremezler.

Mısır: Mısır kurduna ve Koçan kurduna karşı ilk bulaşmalar görüldüğünde ilk ilaçlama, diğer ilaçlamalar 10-15 günde bir yapılır. Yaprak bitine karşı bitki başına zararlı sayısı ortalama 15 birey eşiğini geçtiğinde ilaçlama yapılmalıdır.

Elma, Armut, Ayva: Elma iç kurduna karşı ilk ilaçlama, larvaların yeni çıktıkları dönemde yapılmalıdır. Larvalar meyveler içerisine girmeden yapılan ilaçlama en uygundur. Ilk ilaçlamadan sonra 20-25 gün arayla 2-3 ilaçlama daha yapılır.

Bağ: Salkım güvesine karşı ilk ilaçlama, ilk larvaların görüldüğü çiçek tomurcuğu döneminde yapılır. İkinci ilaçlama koruk, üçüncü ilaçlama da üzümler tatlanmaya başlandığında uygulanmalıdır.

Domates: Domateste larvalar küçük devrelerde iken ve meyvelerin içerisine girmeden ilaçlama yapılmalıdır.

Lahana: Ilaçlamalar Lahana güvesi kurtları küçük devrelerde iken yapılmalıdır ve ilaçlamalarda bir yayıcı-yapıştıncı ürünün kullanılması daha yararlı olur. 100 litre suya 20 ml dozunda yayıcı-yapıştıncı (Bileşimi: Alkylarylpolyglycol ether) kulanılması tavsiye edilir.

Antep fıstığı: Yaprak pisilla nimfleri yapraklarda ilk görüldüğünde birinci ilaçlama yapılır. Daha sonra yeniden enfeksiyon olursa yine nimflere karşı ikinci ilaçlama yapılabilir. Zeytin:Zeytinde güveye karşı ilaçlama çiçek salkımlarında %10 zarar görüldüğünde yapılır. Fındık:Fındık kurduna karşı ilaçlamalar, fındık meyvelerinin 3-4 mm çapta olduğu devrede yapılmalıdır.
- Fındık Filiz güvesine karşı ilaçlamalar hasat sonrası yapılır. 10 da'lık bir bahçede 10 ocakta her ocağın alt, orta ve üst kısımlarından 10'ar tane olmak üzere toplam 30 yaprak alınır. Bu yapraklarda larva beslenme belirtisi aranır. 100 yaprağa isabet eden belirti tespit edilir. 100 yaprakta 15 araz tespit edilirse kimyasal mücadeleye karar verilir.
- Fındık Filiz güvesinde ilkbahar nesli için ilaçlamalara ilkbaharda sürgünlerde ilk yaprak açılımı zamanında ilaçlama öncesi zarar oranı %10'un üzerindeyse başlanmalıdır.

Hububat: Hububatta; erken ilkbaharda Ekin kambur böceğinin faaliyete başladığı zaman ilaçlama yapılmalıdır. Hububatta, süt olumu devresinde Süne'nin 1. ve 3. yaş devresinde yapılması gereken ilaçlamalar eğer yapılmaz ise 4. ve 5. yaş devresinde yapılmalıdır.KARIŞABILIRLIGI: KUNG-FU 5 EC birçok insektisit, akarisit ve fungisitlerle karışabilir. İlaçlama için büyük miktarlarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ: Arılara zararlıdır. Çiçeklenme esnasında kullanmayınız. Balıklara zararlıdır. Su kaynaklarına bulaştırmayınız.

ANTIDOTU: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 0-
Bağ0 - 00 - 0-
Domates0 - 050 - 50-
Elma ağacı0 - 00 - 0-
Fındık0 - 030 - 50-
Kışlık buğday0 - 020 - 50-
Lahana0 - 025 - 25-
Mısır0 - 030 - 75-
Pamuk0 - 050 - 150-
Patates0 - 040 - 40-
Yazlık buğday0 - 020 - 50-
Zeytin0 - 00 - 0-