Panza 48 SLRegistered until: 2023 M12 25
Doğal Tarım - Herbisit
2871

Özellikler: Çıkış sonrası kulllanılan, tüm yabancı otlara etkili,seçici olmayan,sistemik bir herbisittir.

İLACIN UYGULANMAYA HAZIRLANMASI:
İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. İlaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılarak depoya konur. Depo karıştırıcısı çalıştırılır ve depo su ile doldurulur. Bitkinin her tarafının ilaçlanmasına dikkat edilir.

KULLANIM ŞEKLİ:
En iyi sonuç yabancı otların aktif olarak büyüdükleri zamanda elde edilir. İlaçlı mahlülün kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve genç fidelerin henüz odunlaşmamış yeşil kabuğuna pülverize edilmemesine dikkat edilmelidir. PANZA 48 SL sistematik etkili bir ilaç olduğundan ilacın otlara nüfuz edilebilmesi için ilaçlamadan sonra en az 4-5 gün geçmeden, yabancı otları zedeleyecek toprak işlemesi yapılmalıdır.
Dekara kullanılacak ideal su 10-20 litredir. Uygulamalarda, örneğin yelpaze huzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçla çalıştırarak bu amaca ulaşır. Çok rüzgarlı havalarda ve yüksek basınçta aletlerle ilaçlama yapmayınız.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Genellikle diğer ilaçlar ile karışmaz. Kalıcı (rezidüel) ilaçlar PANZA 48 SL uygulamasından 7-14 gün önce veya sonra kullanılmalıdır.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara zehirlidir. Akarsulara, su kaynakları ve yer altı sularına bulaştırmayınız.
Arılara zehirlidir.

ANTİDOT:
Spesifik bir antidotu yoktur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0300 - 600-
Fındık0 - 0300 - 600-
Turunçgiller0 - 0300 - 600-