PirlanaRegistered until: 2022 M07 22
Pileryum Tarım - Insektisit
4762

KULLANMA ŞEKLİ :
İlacın uygulamaya hazırlanması :
İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya  su ile doldurulur. İlaçlama yapılacak sahaya dolaştırılır ve ne kadar su gideceği hesaplanır.Önerilen dozda ilaç,hesaplanan su ile karıştırılıp ilaçlama yapılır.İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur.Tavsiye edilen miktardaki ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.Bu karışım,ilaçlama aletinin yarım doldurulmuş deposuna konulur.Sonra karıştırılarak depo su ile tamamen doldurulur.İlaçlama esnasında bitki en iyi şekilde yıkanmalı ,yer aletlerine yaprak altı memeleri takılmak suretiyle yaprak alt yüzeylerinin ıslanması sağlanmalıdır.
Emülsiye konsantre olan ilaç ile su hemen karıştığından her türlü ilaçlama aletiyle ve uçakla ilaçlamada kolayca püskürtülür.Hazırlanmış ilaçlı mahlülü aynı gün kullanınız.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Endosülfan ,Chlorpyrifos,Fenitrothion,Deltamethrin gibi maddelerle karışabilir.Bordo bulamacı ve alkali karakterdeki ilaçlarla karıştırılmamalıdır. 

ÇEVREYE ETKİSİ :
Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.
Balıklar için zehirlidir,  Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız 

ANTİDOTU  :
Antidotu Atropin Sülfat,PAM ve Toxogonindir.Atropin Sülfat,zehirlenmenin şiddetine göre,2-3 mg’dan başlayarak 100 mg’a kadar verilebilir.Belirti ve şiddetine göre doktor tedavisi uygulanır

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Pamuk0 - 0100 - 1007
Susam0 - 0100 - 1007
Zeytin0 - 00 - 021