Rophosate 41 SLKayıt süresi doldu
Rotam Agrochemical - Herbisit
2981

ILACIN KULLANIMA HAZIRLANMASI: Ilaçlama aletinin deposu yarnya kadar su ile doldurulur Daha sonra ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Kariştirici çalıştirilarak alet su ile tamamlanır.

KULLANMA ŞEKLI Yabancı otların hızla büyüdüğü dönemde kullanıldığında en iyi sonuç alınır. Kültür bitkilerinin yeşil kisimlarina ve iki yildan küçük fidanlarin gövdelerine ilaç değdirilmemelidir. Ilaç uygulamasl üzerinden 1 hafta geçmeden toprak işlemesi ve gübreleme yapilmamalıdır. Dekara kullanılacak ideal su miktarı miktarı 10-20 litredir. Çok rüzgarlı havalarda ve yüksek basınçli aletlerle ilaçlama yapılmamalidir.

KARIŞABILIRLIK DURUMU: Diğer ilaçlarla karistirilarak kullanilmamalldir.

DIRENÇ iLE iLGiLi BiLGi Rophosate 41 SL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre "G-9 olarak siniflandırılmış bir herbisittir.Aynı etki mekanizmasina sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları direnç gelişimini teşvik etmektedir.Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için ROPHOSATE 41 SL 'nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayisini aşma yiniz Uygulamanın tekrarlanması ger durumlarda ise farkli etki mekanizmasına sahip(Grup G-9 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasina özen gösteriniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Fındık0 - 0300 - 300-
Turunçgiller0 - 0300 - 300-