Static 48 SLRegistered until: 2024 M10 30
Sunset Kimya - Herbisit
7333

UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ:
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur ve sonra hesaplanan gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta suyla çoğaltılarak iyice karıştırılır.Aletin deposuna dökülür ve gerekli miktar su aletin deposuna ilave edilir.İyice karıştırılarak doğrudan yabancı otlara pülverize edilir.En iyi sonuç yabancı otların aktif olarak büyüdükleri zamanda elde edilir.

KULLANMA ŞEKLİ
İlaç mahlulün kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve 4 yaşından küçük fidanların gövdelerine ilaç değdirilmemelidir.
STATIC 48 SL sistemik etkili bir ilaç olduğundan ilacın otlara nüfuz edebilmesi için ilaçlamadan sonra en az 4-5 gün geçmeden yabancı otları zedeleyecek toprak işlemesi yapılmamalıdır.
Dekara kullanılacak ideal su miktarı 10-20 litredir.Uygulamalarda örneğin; yelpaze huzmeli memeli kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçta çalıştırarak bu amaca ulaşır.Çok rüzgarlı havalarda ve yüksek basınçlı aletlerle ilaçlama yapmayınız.

STATIC 48 SL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre, Grup G olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için STATIC 48 SL aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup G harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Diğer bazı herbisitlerle çalıştırılarak kullanılabilir.Ancak bu konuda üretici ve satıcı firmaya danışılması tavsiye olunur .

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0300 - 600-
Fındık0 - 0300 - 600-
Turunçgiller0 - 0300 - 600-