Stomp ExtraRegistered until: 2025 M04 18
BASF - Herbisit
3750

Avantajları / Özellikleri
Yabancı otların çimlendiği toprak tabakasını kontrol altında tutar
Soğan ve pamukta, aşağıda önerilen tek yıllık dar yapraklı ve geniş yapraklı yabancı otları hem çimlenme öncesi veya çimlenme anında, hem de kültür bitkisiyle rekabete girmeden önce kontrol eder
Mevcut kültür bitkisinden sonra yerine hemen ekilebilecek olan kültür bitkilerinde, toprakta kalıcılık açısından sorun çıkarmaz

Kullanma Şekli
Soğan:
Stomp Extra, iyi hazırlanmış, keseklerden, yabancı ot ve daha önce ekilen bitkilerin artıklarından temizlenmiş toprağa, soğan ekiminden sonra çıkış öncesi uygulanır. Yelpaze tipi meme takılmış yer aletiyle yeterli su kullanılarak (15-20 lt/da) uygulanmalıdır.

Pamuk:
Stomp Extra ekim öncesi tarla pülverizatörü ile uygulanır. İlaçlamadan sonra 4 gün içinde disk, rototiller veya tırmık ile toprağa 5-8 cm derinliğinde karıştırılmalıdır. Bu süre içerisinde 10 mm yağış düşerse toprağa karıştırmaya gerek yoktur.Kurak şartlarda Stomp Extra uygulamasını takip eden 3-7 gün içerisinde 5-10 mm sulama yapılmalıdır.

Münavebe Bitkileri
Stomp Extra uygulamasından sonra ekilebilecek kültür bitkileri:
*Hemen ekilebilecek bitkiler pamuk, fasulye, bezelye, soya fasulyesi, yerfıstığı, ayçiçeği ve şaşırtılan bitkiler
*6 ay sonra diğer bitkiler

Herhangi bir nedenle ilaçlama yapılan tarla bozulduğunda:
Toprak 15 cm işlenerek buğday, arpa, pamuk,patates, soya ve bezelye ekilebilir. Toprak işlenmeden ise mısır, fasulye ve bezelye ekilebilir.

İlacın Hazırlanışı:
Doza göre ölçülen ilaç, ayrı bir kapta bir miktar su ile iyice karıştırılıp yarıya kadar su dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak boşaltılır ve depo su ile tamamlanır.

Karışabilirlik Durumu:
Başka ilaçlarla karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 0300 - 300-
Havuç0 - 0300 - 300-
Pamuk0 - 0300 - 300-
Pamuk0 - 0300 - 300-
Soğan0 - 0300 - 300-
Tütün0 - 0300 - 300-