Cумітіон, КЕ

Виробник
NUFARM
Категорія
Інсектициди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А02891
Активні матеріали

Переваги 
Широкий спектр дії, вкл. овіцидну дію  
Висока початкова токсичність 
Ефективний при низьких температурах, починаючи з 8°С

Механізм дії
Блокує передачу нервових імпульсів в нервовій системі комах, внаслідок чого виникає тремор, який переходить в параліч та спричиняє загибель шкідників.

Класифікація ВООЗ, токсичність: клас небезпечності: ІІІ. омірно токсичний препарат не викликає подразнення шкіри та очей, швидко розкладається мікроорганізмами у грунті і воді та при сонячному світлі, характеризується низькою токсичністю для диких тварин та риб.

Гарантійний термін зберігання: 3 роки
Сумісність: сумісний з іншими пестицидами, за винятком лужної групи, таких як сірчанокислий кальцій. репарат не сумісний з гербіцидами пропанілової групи, не слід використовувати умітіон, H впродовж 10 днів після внесення цих гербіцидів в зв´язку з виникненням фітотоксичності. уміш з Iордоською рідиною рекомендується готувати безпосередньо перед обприскуванням. 

Приготування та норми витрати препарату, робочого розчину:
заповнити ємність обприскувача на 1/3 водою, при працюючій мішалці додати необхідну кількість препарату. Після досягнення однорідності розчину заповнити бак обприскувача водою до потрібного об’єму. Робочий розчин готують в день обприскування. репарат вноситься за допомогою стандартних добре відрегульованих о прискувачів. 

Поглинання і переміщення у рослині
Потрапляючи на поверхню рослини, проникає в тканини та поступово метаболізується. Має контактну та шлунково-кишкову дію.

Особливості застосування
Обробку необхідно проводити при досягненні шкідником ЕПШ. Для розширення спектру дії рекомендуються бакові суміші з піретроїдами. Наприклад, СУМІТІОН 0,7 л/га + СУМІ - АЛЬФА 0,2 л/га.

ПШЕНИЦЯ
Об’єкт, проти якого обробляється:
Клоп шкідлива черепашка
Норма витрати препарату, л/га: 0,6 - 1,0
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 15
Максимальна кратність обробок: 2
Об’єкт, проти якого обробляється: Листовійка злакова
Норма витрати препарату, л/га: 1,0
Спосіб, час обробки, обмеження: Обробка крайових смуг шириною 150 м у фазі виходу рослин в трубку
Строк очікування: 15
Максимальна кратність обробок: 1
Об’єкт, проти якого обробляється: Совка зернова
Норма витрати препарату, л/га: 2,0 – 2,5
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 15
Максимальна кратність обробок: 1

ЯЧМІНЬ
Об’єкт, проти якого обробляється:
Попелиці
Норма витрати препарату, л/га: 0,5
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 20

ЯБЛУНЯ, ГРУША
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Плодожерки, мінуючи молі, несправжні щитівки, попелиці, щитівки
Норма витрати препарату, л/га: 1,6 - 3,0
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 20

ЯБЛУНЯ, ГРУША, ЖИТО, ПШЕНИЦЯ,ЯЧМІНЬ
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Саранові
Норма витрати препарату, л/га: 0,8 – 1,5
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 20

РІПАК
Об’єкт, проти якого обробляється: 
Хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд
Норма витрати препарату, л/га: 0,8 - 1,0
Спосіб, час обробки, обмеження: Обприскування в період вегетації
Строк очікування: 20
Строки виходу людей на оброблені площі: ручні роботи – 7 діб, механізовані – 3 доби.

Вимоги щодо зберігання, перевезення: 
Препарат слід зберігати в оригінальній упаковці у сухому про- холодному складському приміщенні для пестицидів, яке має вентиляцію, подалі від нагрівальних приладів, окремо від хар- чових продуктів та кормів. Tберігати при температурі від 0 до +35° . Забороняється зберігання у пошкодженій тарі. При роботі з препаратом дотримуватись вимог, викладених в «Інструкції з техніки безпеки при зберіганні, транспортуванні і застосуванні пестицидів в сільському господарстві» /сі роботи з препаратом проводити в захисному одязі (комбінезон, рукавиці, захисні окуляри, та респіратор). Під час роботи з препаратом забороняється пити, палити або вживати їжу. ісля закінчення роботи зняти одяг і старанно вимити обличчя та руки водою з милом. Tабороняється зберігати спецодяг та засоби індивідуального захисту після проведення обприскування у житлових та призначених для відпочинку приміщеннях. естициди входять до переліку небезпечних вантажів, які потребують спеціальних умов транспортування та виконання вантажно-розвантажувальних робіт, в установленому законо- давством порядку. Транспортування препаратів з іншими ван- тажами забороняється. З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також забруднення водних джерел, атмосферного повітря необхідно дотримуватись заходів, що викладені у ержавних санітарних правилах «Транспортування та застосування пестицидів у народному господарстві»  8.8.1.001-98.

Перша допомога:
При попаданні в очі: Негайно промити великою кількістю проточної води. Повіки повинні утримуватися окремо від очних яблук для забезпечення ретельного промивання. Звернутися до лікаря, якщо подразнення прогресує. 
При попаданні на шкіру: Зняти забруднений одяг. Ретельно промити ушкоджені місця водою з милом, при появі подразнень звернутися до лікаря.
При вдиханні: Вивести потерпілого на свіже повітря. При ускладнені звернутися по медичну допомогу. 
При проковтуванні: Прополоскати ротову порожнину. Забороняється викликати блювання у особи без свідомості або дезорієнтованої особи. Звернутися до лікаря.
Рекомендації лікарю: Рекомендується симптоматичне лікування. Антидот: атропіну сульфат. 

Заходи та засоби знешкодження залишків препарату та знищення тари:
Залишки препарату на різних поверхнях (транспортні засоби, обладнання для застосування і приміщення) видаляють водними розчинами технічних або синтетичних миючих засобів (T) відповідно до «Вказівок по застосуванню синтетичних миючих засобів». Забороняється виливати (скидати) робочий розчин препарату до мереж водовідведення.
Видалення, знищення та знешкодження препарату, його залишків здійснюється в установленому порядку: тару (пластикові бочки, каністри) від препарату – підприємствами- виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію інприроди, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи і погодження державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки. ля знезараження тари, обладнання і спецодягу забороняється використовувати лужні матеріали, відкрите полум’я, високі температури, тому що вони можуть призвести до утворення небезпечних сполук. Забороняється повторне використання тари від препарату.
Заходи пожежної безпеки. Сухий хімічний порошок, двоокис вуглецю. Не придатний для гасіння – струмінь води. Продукти згорання з таким матеріалом можуть бути токсичними. Уникати вдихання продуктів згоряння, при можливості користуватись автономними системами дихання. Уникати попадання матеріалів, що використовувалась для гасіння пожежі, у каналізаційні системи, водойми.

До відома споживача: Для уникнення ризиків для людини та навколишнього природного середовища слід дотримуватись вимог інструкції щодо використання препарату. Порушення споживачем вимог тарної етикетки та інструкції може призвести до збитків і заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу. Виробник та постачальник не несе відповідальності за збитки, внаслідок порушення споживачем вимог даної етикетки та інструкції щодо застосування препарату.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Озима пшениця0.6 - 2.5 l15
Яра пшениця0.6 - 2.5 l15
Ячмінь ярий0.5 - 1.5 l20
Ячмінь озимий0.5 - 1.5 l20
Яблуня0.8 - 3 l20
Груші0.8 - 3 l20
Жито озиме0.8 - 1.5 l20
Ріпак0.8 - 1 l20
Жито яре0.8 - 1.5 l20