Springbok

Producent
BASF
Kategoria
Herbicydy
Zarejestrowany do
2024-04-30
Numer rejestracyjny
R-61/2017
Linki

OPIS DZIAŁANIA
HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo lub nalistnie w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Zgodnie z klasyfiakcją HRAC substancje czynne metazachlor i dimetenamid-P zaliczana są do grupy K3.

STOSOWANIE ŚRODKA
Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.
W szkółkach drzew i krzewów ozdobnych, drzew leśnych oraz drzew owocowych można również stosować środek przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

Rzepak ozimy
Termin stosowania: Środek należy zastosować 1 raz w sezonie uprawy rzepaku, w jednym z następujący terminów:
a) bezpośrednio po siewie rzepaku, na starannie uprawioną (bez grud) glebę. Nasiona rzepaku wysiać na jednakową głębokość i dokładnie przykryć ziemią.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,5 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 – 2,5 l/ha
b) powschodowo (jesienią), gdy rośliny rzepaku mają co najmniej jedną parę liści do fazy 8 rozwiniętych liści (BBCH 12-18), a chwasty znajdują się w fazie liścieni do fazy dwóch liści właściwych.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,5 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 – 2,5 l/ha.
Zalecana ilość wody: 100 - 400 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

UWAGI
1. W przypadku stosowania przedwschodowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla wschodzących roślin rzepaku należy zadbać o dokładne przykrycie nasion glebą.
2. Po opryskaniu pola nie wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.
3. Dla osiągnięcia wysokiego stopnia zwalczania chwastów wymagana jest optymalna wilgotność gleby. Zastosowanie środka na suchą glebę, da pożądany efekt dopiero po wystąpieniu deszczu.
4. Silne opady deszczu występujące po zabiegu mogą spowodować zahamowanie wzrostu roślin, przerzedzenie łanu lub deformację liści rzepaku, zwłaszcza w przypadku występowania w tym czasie niskich temperatur. Objawy te są szczególnie widoczne wówczas, gdy rzepak uprawia się na glebach zakamienionych, lekkich i piaszczystych, mają one jednak charakter przejściowy i nie wpływają na przezimowanie oraz plonowanie rzepaku.
5. Niższą z zalecanych dawek środka stosować na glebach lżejszych, a wyższą dawkę na glebach cięższych o dużej zawartości próchnicy, silniej zachwaszczonych.

Zarejestrowane dla kulturStawkaBBCH
Rzepak ozimy2 - 2.5 l12 - 18
Kalafior2.5 l12 - 18
Kapusta2.5 l12 - 18
Kalarepa2.5 l18
Jarmuż2.5 l18