CansupranRegistered until: 2025 M01 7
Cansa Kimya - Insektisit
10017

ÖZELLİKLERİ:
Organik fosforlu grubundan, kolinesteraz engelleyicisi, birçok kültür bitkisindeki zararlılara karşı geniş etki alanına sahip, kontakt ve mide yoluyla etkili bir insektist-akarisittir.

ETKİ ŞEKLİ :
Cansupran yüksek penetrasyon gücüne sahip, geniş spektrumlu bir insektisit olup, kabuklu bitlerin her türüne son derece etkilidir . Cansupran zararlılar üzerinde temas ve mide yoluyla etkinlik sağlar, üstün dokulara nüfuz özelliğinden dolayı gizlenen zararlıları da kontrol eder.
UYARI: Cansupran ,sert çekirdekli meyve ağaçlarında kullanıldığı takdirde (özellikle şeftali) kullanma dozunun 100 litre suya 75 ml' yi geçmemesi gerekir.Aksi takdirde fitotoksisite görülebilir. Zeytinde son uygulama Eylül ortasını geçmemelidir. Kırmızı örümceklerin çok yoğun olduğu yerlerde ve zamanlarda bir kırmızı örümcek ilacının kullanılması tavsiye edilir.

ÝLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANIŞ ŞEKLİ:
Gerekli miktardaki ilaç az bir miktar suyla ayrı bir kapta önce karıştırılır. Yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suyla tamamlanır. İlaçlama sabahleyin veya akşam üzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Cansupran, nötr reaksyonlu bir çok insektisit ve fungisitle karıştırılarak kullanılabilir. Karıştırılacak ilacın reaksyonu bilinmiyorsa bir numune yapılarak karışıp , karışmadığı tespit edilir .Karışım iyice karıştırılmalı ve bekletilmeden birkaç saat içinde uygulanmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Fındık0 - 0150 - 15021
Zeytin0 - 00 - 060