Conrad SCRegistered until: 2021 M04 27
Safa Tarim - Fungisit
8327

Uygulamaya Hazırlama Şekli
Önce aletin deposunu yarısına kadar su ile doldurun ve karıştırıcıyı çalıştırın. Sonra, gerekli miktar ilacı depoya ilave edin ve karıştırmaya devam ederek su seviyesini tamamlayın. İlaçlama esnasında da karıştırıcı faal olmalıdır.
İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için, önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır. Bitkinin fenolojisine uygun olarak bir dekara kullanılacak su miktarı 40-100 litredir.

Bitki tahammülü: Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında, CONRAD SC ilacının tavsiye edildiği ürünler üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur.

Domateste(açıkta yetiştirilen) Mildiyö ve Erken Yaprak Yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı, 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Karpuzda Erken Yaprak YanıklığıBitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Biberde(Sera) Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Sebzelerde bir sezon içinde CONRAD SC ile yapılacak ilaçlama sayısı 4’ten fazla olmamalı; 2’ den fazla üst üste kullanılmamalıdır.

Çeltikte Çeltik YanıklığıHastalık tarlada görülmeye başladığı zaman ilk ilaçlama, 10 gün ara ile ikinci,  gerekirse üçüncü ilaçlama yapılır.

Bağda Mildiyö:Sürgün uzunluklarının 25-30 cm boya ulaştığı devrede ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla, günlük ortalama sıcaklıklar 30°C oluncaya kadar devam edilmelidir.

Bağda Külleme: 1. ilaçlama henüz sürgünler 25-30 cm uzunluğundayken, 2. ilaçlama çiçek taç yaprakları döküldüğünde, 3. ve diğer ilaçlamalar hastalığın gelişme durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilmelidir.

Bağda Ölükol (yaz ilaçlaması)1. ilaçlama sürgünler 2-3 cm, 2. ilaçlama 8-10 cm, 3. ilaçlama ise 25-30 cm boyda iken yapılmalıdır. Bağda bir sezon içinde CONRAD SC ile ilaçlama sayısı 4'ü geçmemeli, 3'ten fazla üst üste kullanılmamalıdır.

Kabakgillerde Yalancı Mildiyö ve Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

CONRAD SC' nin domatesteki uygulamalarında yayıcı ve yapıştırıcılarla karıştırılarak kullanılması önerilmez. Pirimiphol methyl, Pirimicarb, Lambda-cyhalothrin ve Chlorothalonil ile karıştırılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Kabak0 - 00 - 03
Karpuz0 - 075 - 753
Kavun0 - 00 - 03
Pirinç0 - 0100 - 10028
Salatalık0 - 00 - 03