DeimosRegistered until: 2025 M03 17
Pileryum Tarım - Fungisit
10158

ÖZELLİKLER :
DEİMOS geniş spektrumlu sistemik bir fungisittir.Doğal fungal matabolitler olan strobilurin ve oudemansinler sentetik analoğudur.Spor çimlenmesini ve misel gelişmesini önler. 

BİTKİ TAHAMMÜLÜ:
Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında, DEİMOS ilacının tavsiye edildiği ürünler üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. 

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Önce aletin deposunu yarısına kadar su ile doldurun ve karıştırıcıyı çalıştırın. Sonra, gerekli miktar ilacı ayrı bir kapta  bir miktar su ile karıştırdıktan sonra ,depoya ilave edin ve karıştırmaya devam ederek su seviyesini tamamlayın. İlaçlama esnasında da karıştırıcı faal olmalıdır.
İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için, önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır. Bitkinin fenolojisine uygun olarak bir dekara kullanılacak su miktarı 40-100 litredir. 

KULLANMA ŞEKLİ :
Domateste(açıkta yetiştirilen) Mildiyö ve Erken Yaprak Yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı, 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Karpuzda Erken Yaprak Yanıklığı: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

Biberde(Sera) Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve gerektiğinde 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Sebzelerde bir sezon içinde DEİMOS ile yapılacak ilaçlama sayısı 4’ten fazla olmamalı; 2’ den fazla üst üste kullanılmamalıdır.

Çeltikte Çeltik Yanıklığı: Hastalık tarlada görülmeye başladığı zaman ilk ilaçlama, 10 gün ara ile ikinci,  gerekirse üçüncü ilaçlama yapılır.

Bağda Mildiyö:Sürgün uzunluklarının 25-30 cm boya ulaştığı devrede ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla, günlük ortalama sıcaklıklar 30°C oluncaya kadar devam edilmelidir.

Bağda Külleme: 1. ilaçlama henüz sürgünler 25-30 cm uzunluğundayken, 2. ilaçlama çiçek taç yaprakları döküldüğünde, 3. ve diğer ilaçlamalar hastalığın gelişme durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilmelidir.

Bağda Ölükol (yaz ilaçlaması): 1. ilaçlama sürgünler 2-3 cm, 2. ilaçlama 8-10 cm, 3. ilaçlama ise
25-30 cm boyda iken yapılmalıdır. Bağda bir sezon içinde DEİMOS  ile ilaçlama sayısı 4'ü geçmemeli, 3'ten fazla üst üste kullanılmamalıdır.

Kabakgillerde Yalancı Mildiyö ve Külleme: Bitkiler üzerinde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı ve 10-12 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Domatesteki uygulamalarında yayıcı ve yapıştırıcılarla karıştırılarak kullanılması önerilmez. Pirimiphos methyl, Pirimicarb, Lambda-cyhalothrin ve Chlorothalonil ile karıştırılabilir.

ÇEVREYE ETKİSİ :Balıklar için zehirlidir,  Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız.

ANTİDOTU  :
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Kabak0 - 00 - 03
Karpuz0 - 075 - 753
Kavun0 - 00 - 03
Pirinç0 - 0100 - 10028
Salatalık0 - 00 - 03