Norat 50 WPRegistered until: 2022 M07 25
Doğal Tarım - Fungisit
6076

Özellikler:Alternaria,Botrytis,Pythium,Rhizoctonia,Venturia ve daha bir çok hastalığa karşı yaygın olarak kullanılan bir fungisittir. Koruyucu ve tedavi edici bir fungusittir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN HAZIRLANMASI VE UYGULAMA:
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrı bir kapta önce bulamaç haline getirilir. Yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve geri kalan su miktarı karıştırılarak ilave edilir. İlaçlama bitkinin her tarafına kaplayacak şekilde, sabahleyin veya akşamüzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapılmalıdır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
NORAT 50 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup M4 olarak sınıflandırılan bir Fungisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için NORAT 50 WP‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup M4 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
NORAT 50 WP birçok insektisit ve fungusitle karıştırılabilir. Bordo bulamacı, kireç, kükürt karışımları gibi kuvvetli alkali reaksiyonlu preperatlarla karıştırılarak kullanılmamalıdır. Yağlı preperatlarla da karıştırılmamalıdır. Yağlı preparatlarla ilaçlanmış bitkilere ilaçlama yapmayınınz. Karıştırılacak ilacın reaksiyonu bilinmiyorsa basit bir ön deneme yapılarak ilacın karışabilirlik durumu kontrol edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara zehirsizdir. Çiçeklenme dönemi kullanılabilir. Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 03
Bağ0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 03
Erik0 - 00 - 03
Kayısı0 - 00 - 03
Kiraz0 - 00 - 03
Marul0 - 00 - 07
Patates0 - 00 - 07
Soğan0 - 00 - 07
Turunçgiller0 - 00 - 03
Şeftali0 - 00 - 03