Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL

Producent
Others
Kategoria
Herbicydy
Zarejestrowany do
Rejestracja wygasła
Numer rejestracyjny
R-23/2013 h.r.
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych. Środek Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zawartość substancji czynnej:
glifosat: (związek z grupy aminofosfonianów) - 360 g/l (31%) w postaci soli izopropyloaminowej.

DZIAŁANIE NA CHWASTY
Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę) a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.
Chwasty wrażliwe:
-w dawce 4 l/ha: bratek polny, perz właściwy,
-w dawce 5 l/ha: babka lancetowata, bylica pospolita, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna.

ZASTOSOWANIE ŚRODKA
1. Przed zbiorem roślin, zwalczanie perzu oraz innych chwastów, ułatwienie zbioru
Pszenica ozima, jęczmień ozimy
Środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy jego wilgotność wynosi 20-30%, to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem.
W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha.
lub
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL – 3l/ha + siarczan amonu – 5 kg/ha.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

UWAGI
W okresie występowania wysokich temperatur w ciągu dnia zabieg należy wykonać rano lub późnym popołudniem. Zbiór kombajnowy wykonywać pod kątem prostym lub w kierunku przeciwnym do przejazdu opryskiwacza. Nie stosować środka w zbożach z wsiewkami oraz w roślinach przeznaczonych na materiał siewny. Słomy zbóż nie używać jako podłoża ani podściółki ogrodniczej, można jej używać jako paszy lub podściółki dla zwierząt.

PRZECIWWSKAZANIA
Środka nie stosować:
- przed wschodami chwastów,
- na rośliny mokre,
- przed spodziewanym deszczem (opad występujący przed upływem 6 godzin po opryskiwaniu może obniżyć skuteczność zabiegu),
- podczas wiatru stwarzającego możliwość zwiewania cieczy użytkowej.
Nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne i tereny sąsiadujące z terenem opryskiwanym.

NASTĘPSTWO ROŚLIN
Na polu gdzie stosowano Bros zwalcza chwasty i korzenie glifosat 360 SL można uprawiać wszystkie rośliny. Zabiegi uprawowe, siew lub sadzenie można rozpocząć, gdy na zwalczanych chwastach wystąpią objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie).

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą, z włączonym mieszadłem. Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Zalecane ciśnienie robocze: 2-3 atmosfery. W czasie pracy, gdy ciecz użytkowa znajduje się w zbiorniku opryskiwacza należy zwrócić uwagę na pełne odpowietrzenie zbiornika. Sporządzoną w zbiorniku opryskiwacza ciecz użytkową niezwłocznie zużyć. W czasie pracy przestrzegać uwag i przeciwwskazań. Bezpośrednio po zabiegu aparaturę dokładnie wymyć.

 

 

Zarejestrowane dla kulturStawkaKarencji interwał
Pszenica ozima4 l10
Jęczmień ozimy4 l10