Clomate 360 CS

Producent
Albaugh
Kategoria
Herbicydy
Zarejestrowany do
2025-04-30
Numer rejestracyjny
R-13/2015 wu
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Clomate 360 CS jest środkiem chwastobójczym w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo, przed wschodami rośliny uprawnej, przeznaczonym do zwalczania niektórych jednorocznych chwastów dwuliściennych oraz jednoliściennych w rzepaku ozimym i ziemniaku. Środek Clomate 360 CS przeznaczany jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

DZIAŁANIE NA CHWASTY
Clomate 360 CS jest absorbowany przez korzenie i część podliścieniową roślin, hamuje syntezę barwników odpowiedzialnych za fotosyntezę (chlorofilu i karotenoidów) w roślinach. Chwasty absorbując środek podczas kiełkowania, wschodzą z wybielonymi liśćmi, a następnie w krótkim czasie giną.
Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna, tasznik pospolity.
Chwasty średnio wrażliwe: komosa biała, przetacznik polny.
Chwasty odporne: fiołek polny.

NASTĘPSTWO ROŚLIN
W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji rzepaku ozimego:
− na jesieni, tj. zaraz po zastosowaniu środka, po wykonaniu orki na głębokość 25 cm można uprawiać tylko zboża ozime z wyjątkiem jęczmienia ozimego;
− na wiosnę po wykonaniu orki na głębokość minimum 15 cm na tym samym polu można uprawiać: bobik, bób, cukinię, dynię, groch, fasolę, kapustę, kukurydzę, ogórki, pomidory z rozsady, słonecznik, soję, rzepak jary, pszenicę jarą, ziemniaki lub tytoń. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji ziemniaka na tym samym polu można uprawiać rośliny, w których zaleca się stosować środek lub jego mieszaninę z innymi herbicydami. Po zbiorze roślin uprawnych i po wykonaniu orki na głębokość minimum 15 cm można uprawiać zboża ozime, szczególnie w późniejszych terminach siewu, rzepak, bobik, ziemniaki, groszek, kukurydzę, siemię lniane, buraki cukrowe, oraz rzepę. W zbożach ozimych mogą wystąpić przemijające przebarwienia jednakże bez istotnego wpływu na plon.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza częściowo napełnionego wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową, uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Uwaga: Środek bardzo lotny! Zabieg wykonać opryskiwaczem wyposażonym w rozpylacze Turbo Tee Jet przy ciśnieniu 1- 6 barów i gdy prędkość wiatru nie przekracza 1-2 m/sek. Belka polowa opryskiwacza powinna być nisko zawieszona.

Zarejestrowane dla kulturStawka
Ziemniaki0.25 l
Rzepak ozimy0.33 l