Folimat SL 50Kayıt süresi doldu
Cansa Kimya - Insektisit

ÖZELLİKLERİ:
Organik fosforlu grubundan, kolinesteraz engelleyicisi, birçok kültür bitkisindeki zararlılara karşı geniş etki alanına sahip, Değme(kontakt) ve mide zehiri etkili sistemik bir insektisit – akrisittir. Emici böcekler ve kırmızı örümcekler dışında bazı kabuklu bit türleri(koşniller) üzerinde de yüksek etkilidir. Özellikle, mücadelesi zor bir zararlı olan; pamukta erken devrede, tütünde tarla devresinde önemli zararlar yapan thrips (Thrips tabaci) mücadelesinde kullanılabilecek en etkili çözümlerden biridir.

ÝLACIN HAZIRLANMASI VE KULLANIMI:
Gerekli miktar ilaç önce bir miktar su ile bir kap veya ilaçlama aletinin deposunda karıştırılır. Gerekli miktar su ilave edilerek ilaç püskürtülmeye hazır hale getirilir. İlaçlama havanın serin ve sakin olduğu zamanda yapılmalı ve iyi bir kaplama sağlanmalıdır.

KALİBRASYON:
Dekara atılacak ilaçlı su miktarının tespiti için uygulamadan önce kalibrasyon yapılmalıdır. Bunun için, aletin deposuna belirli bir miktar su konur ve aletin uygulama sırasındaki hızı ve ayarlarıyla normal ilaçlama yapar gibi uygulama yapılır. Böylece birim alana atılması gereken ilaçlı su miktarı bulunmuş olur. Aletin deposuyla ilaçlanabilecek alan için gerekli toplam ilaç miktarı, tavsiye dozları dikkate alınarak hesap edilir ve ilaç, yukarıda anlatıldığı gibi hazırlanarak uygulamaya geçilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Folimat; Propineb, Bakır oksiklorür, Thiram içeren fungisitlerle karıştırılabilir. Kükürt ihtiva eden fungisitlerle karıştırılamaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Elma ağacı0 - 00 - 021
Fındık0 - 0150 - 15021
Incir0 - 00 - 021
Susam0 - 0120 - 12021
Tütün0 - 0100 - 12021
Zeytin0 - 00 - 021