Knockdown StarRegistered until: 2023 M05 22
Safa Tarim - Herbisit
9227

Özellikleri
KNOCKDOWN STAR, seçici olmayan ve çıkış sonrası (post-emergence) uygulanan total etkili bir herbisittir. Yabancı otların aktif büyüme döneminde kullanılmalıdır. Uygulama açısından kültür bitkisinin yaşı ve fenolojisi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Uygulama sırasında kültür bitkileri (narenciye, bağ, zeytin ve fındık) değişik fenolojik dönemlerde olabilir. İlaçla teması sözkonusu olmadıkça herhangi bir fitotoksite söz konusu değildir. Uygulama sırasında ilaç zerrelerinin kültür bitkisine temas etmemesine özen gösterilmelidir. Rüzgarlı havalarda ilaçlama yapılmamalıdır.
Sırt pülverizatörü için; tavsiye edilen ilaç miktarı ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Sonra yarıya kadar su doldurulmuş pülverizatöre ilave edilir ve alet su ile tamamlanır.
Tarla pülverizatörleri için; tavsiye edilen ilaç miktarı yarısına kadar su ile doldurulmuş depoya ilave edilir. İlaçlama aletinin karıştırıcısı çalıştırılır ve depo su ile tamamlanır ( köpüklenmeye engel olmak için sadece ilaçlama aletinin karıştırıcısı çalıştırılır, depoya üstten ilaçlı su tekrar devir ettirilmemelidir). Hazırlanan ilaçlı su, toprak yüzeyine çıkmış olan yabancı otların üzerine püskürtülür. 

KNOCKDOWN STAR uygulandıktan sonra, yabancı otların yeşil aksamları tarafından alınır ve bitkinin köklerine, yumrularına kadar taşınır. Uygulamadan en iyi sonucu alabilmek için ilaçlama, yabancı otların aktif olarak büyüdükleri dönemde yapılmalıdır. Bu nedenle çok yıllık geniş yapraklı yabancı otlar hemen çiçeklenme öncesi ve çiçeklenme döneminde daha hassas olduklarından bu dönemde uygulama yapmak daha başarılı sonuç verir. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların kontrolü ise tam olarak çıkış yaptığı, aktif olarak büyüdüğü ve en az 4-5 yapraklı olduğu dönemde uygulama yapılırsa daha başarılı sonuç verir.

KNOCKDOWN STAR, pek çok dar ve geniş yapraklı, tek ve çok yıllık yabancı otları kontrol eden sistemik bir ilaçtır.KNOCKDOWN STAR’ ın yabancı otlara etkisi, uygulamadan 7-10 gün sonra (eğer büyüme hızlı ise biraz daha kısa sürede, tersi durumda büyüme yavaş ise biraz daha uzun bir sürede) görülür. Dekara kullanılacak ideal su miktarı 20-40 litredir. İlaçlamalarda yelpaze hüzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçta (1-3 atm.) çalıştırarak bu amaca ulaşılır.
Hedef yabancı otların kontrolünde KNOCKDOWN STAR yeterlidir. Diğer ilaçlar ve gübreler ile karıştırılmamalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0300 - 800-
Fındık0 - 0300 - 800-
Turunçgiller0 - 0300 - 800-
Zeytin0 - 0300 - 800-

Etkili