Suspect 40 ECKayıt süresi doldu
Göker Tarım - Insektisit

ETKİ ŞEKLİ :            
SUSPECT 40 EC,yaprağa nüfuz etme kabiliyetine haiz,geniş spektrumlu bir tarım ilacı olup,koşnillerin her türüne son derece etkilidir.SUSPECT 40 EC haşereler üzerinde temas ve mide yolu ile dengeli bir etkinlik sağlar ,çok üstün penetrasyon özelliğinden dolayı gizlenen haşereleride kontrol eder.            
            
KULLANMA ŞEKLİ :             
İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : 
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur.Gerekli miktardaki ilaç ayrı bir kapta birkaç lt su ile karıştırılır. Daha sonra aletin karıştırıcısı çalışır durumda iken hazırlanan ilaç aletin deposuna boşaltılır. Karıştırıcı çalıştırılmaya devam edilerek kalan su depoya ilave edilir.            
            
ÖNEMLİ NOT :             
SUSPECT 40 EC sert çekirdekli meyve ağaçlarında kullanıldığı taktirde (bilhassa şeftali )kullanma dozunun 100 lt suya 75 ml.'yi geçmemesi gerekir.Aksi taktirde fitotoksisite görülebilir.Zeytinde son uygulama Eylül ortasını geçmemelidir.Kırmızı örümceklerin çok yoğun olduğu yerlerde ve zamanlarda ayrıca Bromopropylate gibi özel bir kırmızı örümcek ilacının kullanılması tavsiye edilir.            
            
KARIŞABİLİRLİK DURUMU :             
SUSPECT 40 EC nötr reaksiyonlu bütün insektisit ve fungisitlerle karıştırılarak kullanılabilir. Yazlık yağlarla karıştırılmamalıdır.Karıştırılacak ilacın reaksiyonu bilinmiyorsa bir numune yapılarak karışıp,karışmadığı tespit edilebilir.Karışım iyice karıştırılmalı ve birkaç saat içinde kullanılmalıdır

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 021
Elma ağacı0 - 00 - 021
Fındık0 - 00 - 021
Incir0 - 00 - 021
Zeytin0 - 00 - 060