Sharpen 330 EC

Producent
Sharda
Kategoria
Herbicydy
Zarejestrowany do
2024-01-31
Numer rejestracyjny
R-198/2015
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, przeznaczony do zwalczania niektórych rocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w uprawie jęczmienia ozimego i pszenicy ozimej. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

DZIAŁANIE NA CHWASTY
Środek wykazuje działanie układowe. Pobierany jest bardzo szybko przez korzenie i części nadziemne chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty w fazie wschodów i siewek. Chwasty jednoliścienne zwalczane są skutecznie jedynie w bardzo wczesnych fazach rozwoju.
Spektrum wrażliwości chwastów na środek w dawce 5,0 l/ha:
Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, wyczyniec polny, maruna bezwonna, samosiewy rzepaku, przytulia czepna, przetacznik bluszczykowy, tasznik pospolity, fiołek polny.
Spektrum wrażliwości chwastów na środek w dawce 3,0 l/ha:
Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, wyczyniec polny, przytulia czepna, przetacznik bluszczykowy, tasznik pospolity, fiołek polny.
Chwasty średnio wrażliwe: komosa biała, przytulia czepna.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko ska- żenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz ska- żenia gruntu, tj.:
– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe lub
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Zarejestrowane dla kulturStawkaBBCH
Jęczmień ozimy3 - 5 l0 - 9
Pszenica ozima3 - 5 l0 - 9