Кайзо, ВГ

Виробник
NUFARM
Категорія
Інсектициди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А03337
Активні матеріали

Переваги 
Нова препаративна форма, швидко та повністю розчиняється у воді  
Висока стійкість до змивання та фотостабільність 
Має репелентні властивості для бджіл

Механізм дії
Порушує проникність натрієвих каналів мембран нервових клітин комах, що призводить до припинення харчування, паралічу шкідників та їх подальшої загибелі.

Поглинання і переміщення у рослині
Не системний препарат, майже не проникає в рослину. Захисний ефект зберігається до 3 тижнів.

Особливості застосування
Обробку необхідно проводити при досягненні шкідником ЕПШ. Обов’язкова умова для максимальної ефективності — рівномірне покриття рос­ лин робочим розчином.

Класифікація ВООЗ, токсичність: Відноситься до ІІ класу небезпечності.

Гарантійний термін зберігання: 2 роки у закритій та неушкодженій оригінальній упаковці. репарат необхідно зберігати у прохолодному, сухому приміщенні, призначеному для зберігання пестицидів. По закінченню гарантійного терміну зберігання, препарат може бути реалізований після перевірки сертифікованою лабораторією його якості та підтвердження придатності для подальшого використання.
Сумісність з іншими препаратами: 
Сумісний з іншими препаратами. еред змішуванням з іншими препаратами рекомендується обов’язково провести тест на їх фізико-хімічну сумісність.

Приготування та норма витрати препарату, робочого розчину:
Робочий розчин готують безпосередньо перед обробкою. Бак обприскувача наповнюють на 1/3 чистою водою. Доливають необхідну кількість препарату до повного заповнення баку, ретельно перемішуючи робочий розчин. Двічі сполосніть порожню тару водою і вилийте цю воду у бак обприскувача. Продовжуйте злегка перемішувати розчин під час обробки. Об’єм робочого розчину відповідно до регламентів застосування на зареєстрованих культурах. Залишки робочого розчину та пусту тару необхідно знищити згідно до місцевих умов утилізації.
– обробки слід проводити у безвітряну погоду, не допускати знесення робочого розчину під час обприскування на сусідні медоносні культури або інші культури у фазі цвітіння; 
– рівномірно обприскувати по всій площі культури; 
– не проводити обробку менше, ніж за 6 годин до появи опадів (дощу); 
– при прямому контакті небезпечний для бджіл. 
Швидкість дії: початок дії починається з моменту обробки протягом декількох хвилин. Максимальний ефект наступає після 24 годин після обробки. Відсутність фітотоксичної дії за умови використання препарату згідно регламентів застосування. 
Строки виходу людей на оброблені площі для проведення ручних/механізованих робіт – 10/4 діб. 
Строки очікування від останньої обробки до збору врожаю кукурудзи становлять 30 діб, пшениці ярої та озимої – 20 діб, буряку цукрового – 20 діб, ріпаку – 14 діб, картоплі – 20 діб, томатів – 7 діб. 

Рекомендації щодо застосування препарату:
ПШЕНИЦЯ ОЗИМА, ЯРА
Об’єкт, проти якого обробляється:
Клоп шкідлива черепашка, п’явиця, попелиці
Норма витрати препарату, кг/га: 0,15
Максимальна кратність обробок: 1
Об’єкт, проти якого обробляється: Хлібні жуки, трипси, блішки
Норма витрати препарату, кг/га: 0,2
Максимальна кратність обробок: 1

КАРТОПЛЯ (в т.ч. для приватного сектора)
Об’єкт, проти якого обробляється:
Колорадський жук
Норма витрати препарату, кг/га: 0,1-0,3
Максимальна кратність обробок: 2
Об’єкт, проти якого обробляється: Колорадський жук
Норма витрати препарату, кг/га: 1,0-3,0 г на сотку на 5 л води
Максимальна кратність обробок: 2

ТОМАТИ
Об’єкт, проти якого обробляється:
Колорадський жук
Норма витрати препарату, кг/га: 0,1
Максимальна кратність обробок: 1

КУКУРУДЗА
Об’єкт, проти якого обробляється:
Кукурудзяний стебловий метелик
Норма витрати препарату, кг/га: 0,2
Максимальна кратність обробок: 1
Об’єкт, проти якого обробляється: Західний кукурудзяний жук
Норма витрати препарату, кг/га: 0,3
Максимальна кратність обробок: 1

ЦУКРОВИЙ БУРЯК
Об’єкт, проти якого обробляється:
Бурякові блішки, щитоноски, попелиці
Норма витрати препарату, кг/га: 0,125-0,15
Максимальна кратність обробок: 1

РІПАК
Об’єкт, проти якого обробляється:
Ріпаковий квіткоїд, хрестоцвіті блішки
Норма витрати препарату, кг/га: 0,15-0,2
Максимальна кратність обробок: 2

Вимоги щодо зберігання: Зберігати препарат в закритому на ключ прохолодному і добре вентильованому приміщенні, недоступному для дітей. Зберігати в оригінальній, щільно закритій упаковці з тарною етикеткою окремо від продуктів харчування, корму та горючих матеріалів, продуктів. 
Рекомендована температура зберігання: від 0 до +35°. 

Перша допомога при отруєнні: у випадку отруєння препаратом звернутися до лікаря та при можливості пред’явити тарну етикетку.
– При попаданні на шкіру: зняти забруднений спецодяг і промити шкіру водою з милом. – ри попаданні в очі: промити проточною водою протягом 20 хвилин або 2% розчином харчової соди.
– При проковтуванні: потерпілому дати випити 2 склянки води або розчину марганцевокислого калію слабкого рожевого кольору і викликати блювоту, повторити процедуру декілька разів, після чого дати потерпілому випити склянку води, де розчинено 4-5 таблеток карболену або активованого вугілля, а потім проносне (20 глауберової солі або сірчанокислої магнезії на склянку води), покласти потерпілого в тепле місце в зручному положенні до приходу лікаря.
– При вдиханні: вивести потерпілого на свіже повітря. Не вводити жодних ліків і не викликати блювоту при втраті свідомості у потерпілого.
Поради лікарю: Спеціальні антидоти відсутні. Лікування симптоматичне. 
При необхідності звертатися за консультацією до токсикологічного центру.

Заходи безпеки при роботі з препаратом:
З метою запобігання отруєння при роботі з препаратом, а також його потрапляння в харчові та фуражні продукти, забруднення водоймищ, повітря та ґрунту населених місць необхідно суворо дотримуватись застережних заходів, що викладені у Державних санітарних правилах «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», 1998 р. Слід уникати вдихання аерозолю та потрапляння препарату на шкіру і в очі. Необхідно використовувати захисні рукавички, маску, окуляри та спеціальний робочий одяг. Після обробки ретельно очистити та промити обприскувач. !имити руки і відкрити частини тіла перед курінням, прийомом їжі. Зняти та вимити забруднений спецодяг. Вимити засоби захисту, особливо рукавиці. Тривалість роботи з препаратом не повина перевищувати 6 годин.
Гасіння пожеж: у випадку пожежі, віднести препарат подалі від вогню. Дозволено застосовувати: воду, піну, СО2. У випадку появи токсичних газів (Cl2, HCl, CO,Nox) необхідно надіти респіратори з метою уникнення вдихання токсичних газів. ротипожежні заходи на складах повинні здійснюватися відповідно до вимог "Правил пожарной безопасности при эксплуатации склада пестицидов".

Заходи та засоби знешкодження залишків препарату та знищення тари:
В разі пошкодження упаковки та проливання її вмісту зібрати препарат за допомогою адсорбенту (пісок, тирса, земля) у спеціально призначені контейнери для подальшої утилізації згідно вимог чинного законодавства. При сильному забруднені ґрунту необхідно зняти його верхній шар, перенести в спеціальну тару або бочки для подальшого знешкодження в установленому законодавством порядку в спеціально призначеному місці. Забороняється виливати залишки препарату, робочий розчин препарату до мереж водовідведення. Залишки препарату на різних поверхнях (транспортні засоби, обладнання для застосування і приміщення) видаляють водними розчинами технічних або синтетичних миючих засобів. Забороняється повторно використовувати тару від препарату. Видалення, знищення та знешкодження тари здійснюється в установленому порядку підприємствами-виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію )інприроди, позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи і погодження державної інспекції цивільного захисту і техногенної безпеки. У випадку витікання препарату – засипати його піском, землею або синтетичним абсорбентом. ри сильному забрудненні грунту необхідно зняти його верхній шар, перенести в спеціальну тару або бочки для подальшого поховання осторонь від джерел водопостачання в установленному законодавством спеціально призначеному місці. Уникати потрапляння залишків препарату у воду та водойми. Забороняється виливати залишки препарату в каналізацію. Виконуйте всі вимоги місцевого законодавства стосовно знищення залишків та тари препарату. Для знезараження тари, обладнання і спецодягу забороняється використовувати лужні матеріали, відкрите полум’я, високі температури, тому що вони можуть призвести до утворення небезпечних сполук.
До відома споживача: З метою уникнення ризиків для людини та навколишнього природного середовища належить дотримуватись інструкції щодо використання даного препарату. Порушення споживачем вимог інструкції щодо використання препарату може призвести до збитків і заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу. Виробник та постачальник препарату не несе відповідальності за збитки, внаслідок порушення вимог інструкції щодо використання даного препарату.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Озима пшениця0.15 - 0.2 kg20
Яра пшениця0.15 - 0.2 kg20
Кукурудза0.2 - 0.3 kg30
Помідори0.1 kg7
Картопля0.1 - 0.3 kg20
Цукрові буряки0.125 - 0.15 kg20
Ріпак0.15 - 0.2 kg14