Autoban 4 ECKayıt süresi doldu
Göker Tarım - Insektisit

KULLANMA ŞEKLİ:
UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ            
Emülsiyon konsantre olan ilaç suyla hemen karıştığından, her türlü aletle uygulanabilir. Gerekli ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile sulandırılır Bu karışım, aletin yarım doldurulmuş deposuna karıştırma aparatı çalışır durumda iken ilave edilir. Sonra depo su ile tamamen doldurulur.            
            
KALİBRASYON            
Tavsiye edilen dozun dekara, doğru ve homojen bir şekilde atılabilmesi için kalibrasyon yapılması gerekmektedir. İlaçlama aletinin tankı ilaçsız suyla doldurulur. İlaçlama yapar gibi belli bir hızla gidilerek belli bir alan ıslatılır. Daha sonra ıslatılan alan ve harcanan su ölçülerek, bir dekara atılması gerekli ilaçlı su miktarı orantı yoluyla hesaplanır. İlacın uygulamaya hazırlama şekli bölümünde açıklandığı gibi hazırlanarak aletin deposuna boşaltılır. Daha sonra aynı hız ve vitesle ilaçlamaya geçilir. Günün serin saatlerinde, rüzgarsız havalarda, bitkilerin her tarafı iyice ıslanacak şekilde ilaçlama yapılmalıdır.            
            
KARIŞABİLİRLİK DURUMU :            
Kuvvetli alkali karakterdeki ilaçlar hariç, bilinen diğer insektisit, akarisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 014
Bağ0 - 00 - 014
Leblebi, Nohut0 - 0150 - 1507
Mercimek0 - 0150 - 1507
Mısır0 - 0180 - 1807
Pamuk0 - 0180 - 1807
Zeytin0 - 00 - 014