Burakomitron 700 SC
- Producent
- Hermoo
- Kategoria
- Herbicydy
- Zarejestrowany do
- 2029-05-30
- Numer rejestracyjny
- R-60/2016
- Aktywne materiały
- metamitron700 g/l
- Linki
- EtykietaZobacz
OPIS DZIAŁANIA
Burakomitron 700 SC jest herbicydem, w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania niektórych gatunków jednorocznych chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym.
Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.
STOSOWANIE ŚRODKA
Burak cukrowy
Termin stosowania:
środek stosować po siewie buraków do końca fazy gdy liście zakrywają 90% powierzchni gleby (BBCH 00-39).
W celu ekonomicznego i bardziej skutecznego zwalczania chwastów można stosować środek w dawkach dzielonych według podanego poniżej schematu: pierwszy zabieg
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
Uwaga: Przed wschodami buraków dopuszczalny jest tylko 1 zabieg. drugi zabieg
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha. trzeci zabieg
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha.
Odstęp między zabiegami: 14 dni
Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3.
NASTĘPSTWO ROŚLIN
Środek rozkłada się w ciągu okresu wegetacyjnego nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.
W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania plantacji traktowanej środkiem, w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby, szkodniki (lub z innej przyczyny), po wykonaniu orki na głębokość 15 cm w ciągu 4 miesięcy od ostatniego zastosowania środka na polu tym można uprawiać tylko buraki cukrowe lub pastewne. Po 4 miesiącach od ostatniego zastosowania środka można uprawiać zboża ozime.
Wiosną następnego roku można uprawiać wszystkie rośliny.
Zarejestrowane dla kultur | Stawka | BBCH |
---|---|---|
Buraki cukrowe | 1 - 2 l | 0 - 39 |