Tajpan 800 EC
- Producent
- Madez-Firma
- Kategoria
- Herbicydy
- Zarejestrowany do
- Rejestracja wygasła
- Numer rejestracyjny
- R-70/2014 h.r.
- Aktywne materiały
- prosulfuron800 g/l
OPIS DZIAŁANIA
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych oraz dwuliściennych w pszenicy ozimej. Tajpan 800 EC jest pobierany przez chwasty w ciągu 1 godziny od zastosowania, opady deszczu występujące po tym terminie nie obniżają skuteczności działania środka.
Chwasty wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, jasnoty, miotła zbożowa, przetaczniki, przytulią czepna, rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.
Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny.
Chwasty odporne np.: chaber bławatek, mak polny, rdest powojowy, rdest ptasi, chwasty wieloletnie.
Zawartość substancji czynnej:
prosulfokarb (związek z grupy karbaminianów) - 800 g w 1 litrze środka (74,8 %).
ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
PSZENICA OZIMA
Środek stosować jesienią od fazy szpilkowania (z pochewki liściowej wydobywa się pierwszy liść - BBCH 10) do fazy 3 liści zbóż (BBCH 13).
Zalecana dawka: 3 l/ha.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
UWAGI:
1. W celu osiągnięcia wysokiej skuteczności zwalczania chwastów wskazane jest dokładne pokrycie roślin chwastów cieczą użytkową środka Tajpan 800 EC. Zaawansowane fazy rozwojowe rośliny uprawnej mogą utrudniać dostęp cieczy użytkowej do zwalczanych chwastów.
2. Po zastosowaniu środka Tajpan 800 EC na niektórych odmianach pszenicy ozimej jesienią mogą wystąpić przemijające objawy fitotoksyczności.
3. Podczas stosowania środka nie dopuścić do:
• znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne
• nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.
NASTĘPSTWO ROŚLIN
Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.
SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebnąjej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza częściowo napełnionego wodą (z włączonym mieszadłem), uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku wymieszać mechanicznie. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, należy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.
Zarejestrowane dla kultur | BBCH |
---|---|
Pszenica ozima | 10 - 13 |