Efdal Malation 20 ECRegistered until: 2023 M09 21
Tarkim - Insektisit
3495

İlacın Hazırlanması:
İlaçlama aletinin deposuna bir miktar su konulur. Belirli bir alan için harcanan su miktarı sabit hızla ilerleyerek tespit edilir. Daha sonra tespit edilen su miktarı ile gerekli ilaç miktarı karıştırılarak ilaçlamaya başlanır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:
EFDAL MALATİON 20 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu 1B olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için 
EFDAL MALATİON 20 EC’ i aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.  Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise,  farklı etki mekanizmasına sahip 
(Grup 1B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir. İlaçlama esnasında bitkiler en iyi şekilde yıkanmalı ve yer aletlerine yaprak altı memeleri takılmak suretiyle yaprak alt yüzeylerinin ıslanması sağlanmalıdır. İlaçlama rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.
Birçok bitki koruma ürünüyle karıştırılarak kullanılabilir. Dinitro bileşikleri ve Metalaxyl’li bitki koruma ürünleriyle karıştırılmamalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Fındık0 - 00 - 07
Mısır0 - 0600 - 6007
Pamuk0 - 0300 - 7507
Pirinç0 - 0250 - 2507
Soya fasulyesi0 - 0750 - 7507

Etkili